Výhru Brezna nad Senicou zariadil hetrikom Koštial (VIDEO + FOTO)

V siedmom kole skupiny Západ dokázali Brezňania pred vlastnými fanúšikmi zdolať poslednú Senicu, ktorá opäť odohrala vyrovnaný zápas, no na body to nestačilo. O výhru domáceho Brezna sa postaral troma gólmi Martin Koštial a dva presné zásahy pridal aj urastený obranca Lukáš Bambúch.

HK Brezno - HK 91 Senica 6:4 (1:0, 4:4, 1:0)
Góly
: 17. Laubert Lukáš; 26. Koštial Martin; 27. Bambúch Lukáš; 36. Koštial Martin; 40. Bambúch Lukáš; 60. Koštial Martin - 28. Dolinajec Lukáš; 29. Daniel Michal; 35. Pavlík Tomáš; 39. Dolinajec Lukáš.
Strely: 47:46. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Kollár - Hanko, Šinský. Diváci: 283.

Zápasové infoŠtatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Dopisovateľ: Peter Šulej, HK Brezno
Diváci videli veľmi vyrovnaný zápas. Po troch prehrách vstupovalo Brezno do zápasu s odhodlaním ukázať to najlepšie. Stretnutie sa vyvíjalo presne podľa jeho predstáv a za stavu 3:0 už mali domáci pocit, že je všetko v pohode a že zápas majú v suchu. Keď tabuľa skóre zrazu ukazovala stav 3:3, bolo jasné, že Senica sa sama neporazí a že Rytieri sa musia prebudiť. Od stavu 3:3 Seničania súperovi neustále ukazovali, že je všetko otvorené a že nechcú z Brezna odísť bez bodov. Zodpovednou hrou a dodržiavaním systému ale domáci svoju výhru budovali minútu po minúte. V strednom pásme postupne ovládali hru a z toho sa dostávali do gólových príležitostí. Hráči v zlomových momentoch dokázali držať spolu a v závere s výraznou podporou hľadiska zvládli tlak hostí. Senica hráčom Brezna poriadna vytrápila a ukázala im, že ak chcú byť úspešní, musia hrať naplno a koncetrovane za každého stavu.