Kežmarok vstúpil do ligy víťazstvom na Liptove, Trebišov zdolal Sanok

V poslednú septembrovú sobotu odštartovala svoju novú sezónu 2. Hokejovej ligy už aj skupina Východ. Nováčik z Kežmarku sa pri svojom návrate medzi seniorský hokej prezentoval výhrou na ľade rezervy Liptovského Mikuláša. Arne Kroták prispel k víťazstvu gólom aj asistenciou. V šlágri kola Trebišov dokázal pred svojimi fanúšikmi zdolať poľský Sanok 3:1. Rimavská Sobota zvíťazila na Hornom Šariši predovšetkým vďaka Jánovi Slovákovi, ktorý sa v Bardejove odviazal štyrmi presnými zásahmi. Gelnica si na domácom ľade poradila so Sabinovom.

Výsledky 1. kola skupiny Východ

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - MHK Kežmarok 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Góly: 5. Koniar Tibor; 15. Fiala Richard; 24. Fiala Richard - 5. Svitana Lukáš; 25. Teplický Libor; 51. Kroták Arne; 58. Kopkáš Richard; 60. Smolen Patrik.
Strely: 34:37.  Vylúčenia: 6:6 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Gajan - Ševčík, Hanko. Diváci: 45.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub MHK 32 Liptovský Mikuláš B
Úvodná treitina nezačala pre domácich dobre, keď v úvode inkasovali, no o chvíľu vyrovnali a prvá tretina bola v réžii Liptákov. Potom sa dostali do dvojgólového vedenia 3:1 a zdalo sa, že zápas majú pod kontrolou. Kežmarku sa však podarilo znížiť na rozdiel gólu, prebral iniciatívu v zápase a v tretej tretine sa mu podarilo dokonca zvrátiť priebeh zápasu vo svoj prospech.

HC Rebellion Gelnica - HK Sabinov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 6. Skokan Ján; 15. Cvejn Tomáš; 29. Hajduk Richard; 48. Dravecký Dávid - 18. Rusnák Roman; 23. Mišenko Tomáš.
Strely: 38:29.  Vylúčenia: 10:4 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Korba M. - Hovan, Lukáč.  Diváci: 142.

HC Bardejov - HKM Rimavská Sobota 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
Góly
: 9. Holéczy Sámuel; 60. Renčok Erik; 6. Slovák Ján; 14. Slovák Ján; 16. Dmitriev Artem; 24. Dmitriev Artem; 29. Fekiač Patrik; 42. Slovák Ján; 50. Slovák Ján.
Strely: 35:37.  Vylúčenia:  6:6 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Wolf - Pribula, Herich.  Diváci: 194.

HK 2016 Trebišov - HK 58 Sanok 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 26. Antal Dávid; 38. Čopák Vladimír; 48. Miľovčík Richard - 25. Rapala Boguslaw;
Strely: 40:31. Vylúčenia: 4:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Žák - Smrek, Tomáš.  Diváci: 450.

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
V prvom zápase v súťaži sa očakával napätý a vyrovnaný hokej, čo sa aj potvrdilo. V prvej tretine sa hráči ešte len zastreľovali a brankári si udržali čisté konto. V 2. tretine hostia otvorili skóre po nahodenom puku od Rapalu. Domáci však rýchlo odpovedali, keď Marcinko našiel Antala voľného pred bránou. Pri prvom vylúčení hostí si domáci vytvorili tlak, ktorý vyvrcholil po jej skončení, keď Čopák strhol vedenie na domácu stranu. V tretej časti sa očakával tlak hostí, ktorý ale neprišiel. Naopak, v presilovke Miľovčík zvýšil vedenie na 3:1. Potom si aj hostia vytvorili niekoľko šancí, ktoré spoľahlivý domáci brankár Fedor zneškodnil. Na konci hostia odvolali brankára, ale po zbytočnom útočnom faule bolo po nádejách na vyrovnanie. V kvalitnom stretnutí tak Trebišovčania vybojovali úvodné víťazstvo.