Brezno rozhodlo 2 gólmi v oslabení, Senica s debaklom v Bratislave

Druhá hokejová liga v sobotu odštartovala kompletným kolom skupiny Západ. Púchovčania ju s Prievidzou začali už pred týždnom, sobotňajšia odveta dopadla lepšie minuloročného víťaza základnej časti západnej skupiny, i keď Prievidza v tretej tretine domácim poriadne podkúrila a takmer sa jej podarilo vyrovnať. Rezerva Bratislavy vstúpila do sezóny desaťgólovým víťazstvom nad Senicou, hetrikom sa blysol Tomáš Jaško. V Brezne videli diváci fantastických sedem minút v záverečnej tretine, keď najprv v priebehu minúty a pol padli tri góly, z toho jeden dali domáci v oslabení, aby potom Lukáš Pinka rozuzlil celý duel svojím ďalším gólom v početnej nevýhode. Nitra aj s Jozefom Stümpelom nestačila na svojom ľade na výborné Levice, ktoré zužitkovali tri presilové hry.

Výsledky 1. kola skupiny Západ

HC OSMOS Bratislava "B" - HK 91 Senica 10:2 (2:1, 4:1, 4:0)
Góly: 8. Hajduk Pavol; 20. Ernst Erik; 21. Jaško Tomáš; 23. Jaško Tomáš; 32. Jaško Tomáš; 37. Kovačič Ján; 48. Ernst Erik; 52. Furdek Štefan; 53. Hajduk Pavol; 60. Kovačič Ján - 11. Daniel Michael; 40. Trotsenko Yaroslav.
Vylúčenia: 2:3 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Moller - Výleta, Kacej. Diváci: 55.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

HK Brezno - Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 24. Šmálik Michael; 48. Pinka Lukáš; 54. Pinka Lukáš - 48. Záň Dominik; 49. Záň Dominik;
Vylúčenia: 6:5 na 2 min., navyše Znak 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Píšťanský - Šinský, Šebeň. Diváci: 263.

Súhrn zápasu zaslal klub HK Brezno
Po jedinom prípravnom zápase nás čakala hneď po týždni ostrá premiéra na domácom ľade. Prvá tretina bola mierne nervózna, na hráčoch bolo cítiť, že chcú dobre vstúpiť do stretnutia. Niekoľko dobrých príležitostí kryli brankári. Bezgólová tretina herne vyznela lepšie pre Rytierov. Už s poznaním kvality súpera sme vstúpili pokojnejšie do 2. tretiny, odhodlaní získať vedenie, čo sa nám napokon podarilo po jednom z vhadzovaní v útočnom pásme, keď sa najlepšie zorientoval kapitán Šmálik.

Najtesnejší náskok sme si odniesli do tretieho dejstva. V ňom sme chceli ostať aktívni, nedovoliť hosťom vyrovnať a naopak navýšiť náš náskok. Druhý gól sa nám podarilo streliť v oslabení, keď unikla dvojica Srnka – Pinka, ktorá ukážkovo využila brejk. Výhodu dvojgólového vedenia sme však udržali len pár sekúnd, keď sme v tom istom oslabení po teči prvý krát inkasovali. Snažili sme sa upokojiť, ale nepodarilo sa nám situáciu ustáť a do minúty sme zle pokryli strelca na buly v našom pásme a zrazu bolo 2:2. Po ďalšom vylúčení a predchádzajúcom vyrovnaní to s nami nevyzeralo najlepšie, ale opäť to bolo oslabenie, ktoré nám druhýkrát pomohlo ku brejku, keď v obrannom pásme výborne zblokoval strelu Koštiaľ a unikol s Pinkom, ktorý sa druhý raz presadil gólom v oslabení. Záver sme si umne postrážili, súperovi sme nedovolili ani hru bez brankára a vďaka tímovému výkonu podporenému výborným Cpinom v našej bránke sme získali zaslúžene tri body.

HC DYNAMAX 96 Nitra - HK Levice 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Góly: 8. Bališ Lukáš; 13. Bajtala Dag; 27. Rašovský Marek - 11. Šťastný Peter; 22. Novák Dominik; 28. Bačkor Patrik; 37. Šramaty Erik; 54. Šramaty Erik; 60. Klenko Jozef.
Vylúčenia: 8:3 na 2 min. Presilovky: 0:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Novák M. - Gegáň, Frimmel. Diváci: 95.

MŠK Púchov - HC Prievidza 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 21. Prus Anatoli; 30. Augustín Patrik; 31. Kvocera Branislav - 47. Hanes Matúš; 51. Učník Peter.
Vylúčenia: 4:6 na 2 min., navyše Augustín 5+DKZ za faul kolenom. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Vido - Gajdošík, Macek. Diváci: .