Líder padol s Kežmarkom, Bardejov po výhre v Sanoku opäť na čele, súboj o tretie miesto pre Gelnicu

Desiate kolo skupiny Východ prinieslo poriadne prekvapenie na úkor lídra. Nováčik z Kežmarku vycestoval do Rimavskej Soboty len s dvoma päťkami, ktoré dokázali absolútne zaskočiť domáceho favorita. Kežmarčania v Rimavskej Sobote vyhrali i vďaka hetriku Jozefa Ištocyho a doterajšieho lídra zosadili z čela tabuľky. Tam sa opäť prebojoval Bardejov, ktorý dokázal triumfovať v poľskom Sanoku pred 1300 divákmi. V priamom súboji o tretie mieste sa v Trebišove tešili Gelničania. Sabinov si proti rezerve Liptovského Mikuláša schuti zastrieľal.

Výsledky 10. kola skupiny Východ

HKM Rimavská Sobota - MHK Kežmarok 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)
23. Zorvan Ivan; 42. Šagát Michal; 48. Slovák Ján - 4. Kopkáš Richard; 4. Kopkáš Richard; 6. Ištocy Jozef; 59. Ištocy Jozef; 59. Ištocy Jozef;
Strely: 37:21. Vylúčenia: 2:3 na 2 min., navyše Križan 10 min. OT za nešportované správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Rojík - Staššák, Kurčík. Diváci: 263.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
Dnešný zápas sa začal ako zo zlého sna pre domácich, ktorí podcenili súpera z poslednej priečky. V úvode mali Soboťania niekoľko šancí, no v štvrtej minúte začali úradovať hostia. V priebehu 94 sekúnd vyslali na domáceho brankára Karola Križana tri strely. Všetky tri skončili v bráne. V prvej tretine sa už domáci k ničomu nezmohli.

V úvode druhej tretiny sa podarilo prelomiť neúspech v streľbe domácich po góle Ivana Zorvana. Následne mali hernú prevahu domáci, ktorí vyslali na bránu hostí množstvo striel, no ani jednu sa im nepodarilo pretlačiť za chrbát brankára. Vysoký gólový rozdiel zväzoval domácim ruky a zvyšoval nervozitu.

V tretej tretine sa podarilo aj so šťastím domácim vyrovnať. Najprv prekonal brankára Michal Šagát a následne strelu od Mateja Majeríka od modrej tečoval Ján Slovák. Aj naďalej sa domáci pokúšali o strelenie ďalšieho gólu, no brankár odolával a predvádzal čarovné zásahy. A potom sa začali posledné dve minúty hrôzy. V priebehu 25 sekúnd hostia dvakrát zaútočili a dvakrát skórovali. Domáci sa ešte pokúšali skorigovať výsledok hrou bez brankára, no už to bolo márne.

HK 2016 Trebišov - HC Rebellion Gelnica 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
9. Antal Dávid; 35. Kobeľa Dušan; 60. Miľovčík Richard - 1. Pishchalnikov Pavel; 3. Skokan Ján; 7. Šterbák Denis; 26. Gross Peter;
Strely: 44:27. Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Bojkun 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Galavier - Tomáš, Jakub. Diváci: 450.

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
Trebišovčania sa predstavili pred domácim publikom po 4 týždňoch. Diváci, ktorí trošku meškali sa nestačili čudovať keď v 7. minúte bolo už 0:3. Gelničania nastúpili do stretnutia koncentrovaní a z vari prvých troch striel dvakrát skórovali. Využili aj prvú presilovku a získali trojgólový náskok, ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. Domáci sa vrátili do zápasu využitou presilovkou piatich proti trom. V 26.minúte Gross zvýšil na 1:4 a v domácej bráne prišlo k zmene. V 34.minúte  hostia v oslabení o dvoch hráčov získali trestné strieľanie, ktoré ale nevyužili, čo mohol byť zlomový okamih, keď následne Kobeľa v presilovke znížil na 2:4. V 3. časti sa očakával domáci tlak. Presilovky a sľubné  šance ostali nevyužité, hlavne zásluhou brankára hostí Justa. Zníženie na rozdielu jedného gólu prišlo už neskoro, iba 14 sekúnd pred koncom. Trebišovčanov môže mrzieť nezachytený úvod zápasu.

HK 58 Sanok - HK Bardejov 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
3. Kondrashov Maxim; 35. Bartoš Peter; 37. Cwikla Rafal - 10. Leščišin Tomáš; 26. Ondrej Martin; 35. Leskovjanský Matúš; 47. Panóc Filip; 59. Leskovjanský Matúš;
Strely: 35:35. Vylúčenia: 4:2 na 2 min. Presilovky: 0:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Mihaľov - Witek, Cybuch. Diváci: 1300.

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - HK Sabinov 1:10 (0:5, 0:1, 1:4)
53. Koniar Tibor - 11. Krajňák Ondrej; 11. Vilček Tomáš; 14. Vilček Tomáš; 17. Paulovský Marcel; 18. Horvát Kristián; 30. Kivader Michal; 45. Ferenc Marko; 48. Duplinský Dominik; 52. Guntáš Jakub; 60. Ferenc Marko;
Strely: 40:57 Vylúčenia: 6:2 na 2 min., navyše Danko DKZ za nešportové správanie sa. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Peterka - Paulíny, Martínek. Diváci: 24.

Súhrn zaslal klub MHK 32 Liptovský Mikuláš B
Prvá tretina domácim vôbec nevysla, keď Sabinov v druhej desaťminútovke v podstate rozhodol o zápase piatimi gólmi. Druhá a tretia tretina sa už dohrávala a Sabinov pridal ďalsie góly, na ktoré Liptáci nedokázali odpovedať a Sabinovčania tak zaslúžene vyhrali.