Rimavská Sobota otočila šláger proti Trebišovu a na čele opäť strieda Bardejov, ktorý zdolala Gelnica

Po jedenástom kole sa na čelo skupiny Východ opäť dostala Rimavská Sobota, ktorá v sobotu dokázala v šlágri proti Trebišovu otočiť nepriaznivý stav z 0:3 a napokon zvíťazili presvedčivo 7:3. Na prvom mieste strieda Bardejov, ktorý v domácom prostredí nestačil v dramatickom dueli na tretiu Gelnicu. Nováčik z Kežmarku sa pred vlastnými fanúšikmi tešil z vysokého víťazstva nad Sabinovom.

Výsledky 11. kola skupiny Východ

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 7:3 (0:1, 3:2, 4:0)
30. Zorvan Ivan; 30. Šagát Michal; 37. Zorvan Ivan; 45. Škantár Jakub; 51. Evstigneev Mikhail; 52. Šagát Michal; 59. Dmitriev Artem - 18. Stríž Tomáš; 22. Pačuta Radoslav; 25. Kočiš Marek;
Strely: 42:28 . Vylúčenia: 6:8 na 2 min., navyše Moroz a Fedor 10 min. OT za nešportové správanie sa, Pačuta 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Luchnikov a Š. Stríž 5+DKZ za pästný súboj, hrubosť. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Kollár - Staššák, Ivan. Diváci: 251.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
V úvode dnešného zápasu domáci pokračovali vo výkone z minulého zápasu s Kežmarkom. Útočili a tlačili sa do brány, no gól sa im streliť nepodarilo. Hrali dokonca aj dve presilovky, ani jednu nevyužili. Niekoľko sekúnd po skončení tej druhej sa potvrdilo staré známe "nedáš, dostaneš". Hostia zásluhou Tomáša Stríža otvorili skóre.

Začiatkom druhej tretiny využili hostia presilovku gólom Radoslava Pačutu a o dve minúty využil ďalšiu presilovku Marek Kočiš. To už bolo 0:3 a domáci museli začať niečo so zápasom robiť. Následne začala narastať nervozita na ľade, ktorá mala však pozitívny efekt. Po vylúčení hráča domácich, ktorému bol udelený aj osobný trest sa domáci prebudili. Počas jedného oslabenia strelili dva góly. Najskôr Ivan Zorvan zachytil puk v obrannom pásme a v samostatnej akcii dorazil odrazený puk od brankára do brány. O dvadsať sekúnd sa tribúny rozhučali opäť. Michal Šagát sa dostal do brejku a zakončil bekhendom. Po tomto góle vybuchol aj brankár hostí, ktorý zahodil svoju hokejku. Štyri minúty pred koncom druhej tretiny Ivan Zorvan dotlačil bekhendovou strelou puk do brány a vyrovnal na 3:3.

Tretia tretina sa tak začínala za vyrovnaného stavu. V jej úvode sa domáci ujali vedenia. Po perfektnej prihrávke Ivana Zorvana skóroval Jakub Škantár. Následne si otvoril strelecké konto nováčik v tíme Soboťanov Mikhail Evstigneev po perfektnej delovke. V presilovke vymietol pravý roh brány Michal Šagát a stanovil na 6:3. O pár sekúnd okorenila zápas šarvátka ruského legionára z Rimavskej Soboty Demida Luchnikova a hosťujúceho Radoslava Pačutu. Niečo vyše minúty pred koncom stretnutia stanovil konečné skóre na 7:3 Artem Dmitriev po delovke od bodu vhadzovania. Pár sekúnd pred koncom sa opäť na ľade iskrilo, keď Demid Luchnikov si to tentoraz rozdal so Šimonom Strížom.

MHK Kežmarok - HK Sabinov 8:2 (2:1, 1:1, 5:0)
3. Pisarčík Šimon; 8. Ištocy Jozef; 33. Svitana Lukáš; 41. Kolesár Viktor; 43. Teplický Libor; 45. Pisarčík Šimon; 53. Kolesár Viktor; 56. Wesselényi Patrik -19. Horvát Kristián; 32. Goffa Anton;
Strely: -:-. Vylúčenia: 6:9 na 2 min., navyše Mišenko 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Snášel - Borza, Ordzovenský. Diváci: 189.

Súhrn zaslal klub MHK Kežmarok
Domáci začali aktívne a už po 132 sekundách sa presadil Pisarčík. Vylúčenie hostí prišlo domácim vhod a v 8. minúte zvýšil na 2:0 Ištocy. V závere prvej časti hry znížil za hostí Horvát. V polovici druhej tretiny vyrovnal Goffa, no už o necelú minútu poslal Kežmarčanov do vedenia Svitana. Diváci boli okrem dvoch gólov svedkami najmä niekoľkých vylúčení či dokonca pästného súboja. Záverečná časť hry bola už plne v réžii žlto-modrých. Domáci zvládli aj hru v oslabení či dokonca minútovú nevýhodu o dvoch hráčov a aj vďaka tomu skóre na radosť divákov narastalo. Postupne sa presadili Kolesár, Teplický, Pisarčík z trestného strieľania, Kolesár a na konečných 8:2 pre Kežmarok upravil Wesselényi.

HK Bardejov - HC Rebellion Gelnica 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
12. Duračinský Marcel; 26. Česelka Peter - 6. Laškody Dominik; 20. Huszárik Patrik; 47. Šterbák Denis; 60. Laškody Lukáš;
Strely: 44:31. Vylúčenia: 12:14 na 2 min., navyše Kostyšák DKZ za nešportové správanie sa, Renčok 10 min. OT za nešportové správanie sa, Česelka 5+DKZ za vrazenie na mantinel. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Piovar - Smrek, Lukáč. Diváci: .