Nitra prekazila ambície Púchova na priebežné prvenstvo, Partizánske deklasovalo Prievidzu

Šláger 13. kola skupiny Západ zvládli lepšie domáci hokejisti Nitry. Tí boli síce v zápase s druhým Púchovom outsiderom, no vďaka vydarenej tretej tretine a dvom gólom Jozefa Mihalíka prekazili púchovské ambície nahradiť na prvom mieste puazujúce Levice. Vďaka trojbodovému úlovku sa priblížili tretej Prievidzi na rozdiel dvoch bodov. Tá totiž nezvládla duel v Partizánskom a miestna Iskra jej nadelila sedemgólový debakel. Jednoznačné víťazstvo si pripísala na konto dolnokubínska Hviezda a proti trápiacemu Béčku HC Bratislavy nezaváhalo ani Brezno.

Výsledky 13. kola skupiny Západ

MŠK Hviezda Dolný Kubín - HK 91 Senica 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
2. Záň Dominik; 13. Budaj Róbert; 31. Polerecký Marek; 35. Michalica Jakub; 36. Hricko Ivan - 34. Pavlík Tomáš;
Strely: 33:24. Vylúčenia: 4:3 na 2 min., navyše Michalica 5+DKZ za napadnutie, Bunka 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Lesay - Znak, Kubala. Diváci: 249.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

HK Iskra Partizánske - HC Prievidza 7:2 (1:2, 2:0, 4:0)
15. Káčer Libor; 21. Mihalik Martin; 32. Košecký Dávid; 42. Tvrdík Lukáš; 44. Košecký Dávid; 44. Lunter Marián; 55. Káčer Libor - 11. Bátora Igor; 13. Pánis Matúš.
Strely: 44:35. Vylúčenia: 4:4 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Novák - Krajčík, Jurčiak. Diváci: 416.

Súhrn zaslal klub HK Iskra Partizánske
Iskra po minulotýždňovej prehre v Leviciach 0:7 išla do zápasu s Prievidzou jednoznačne po víťazstve. V prvej tretine pôsobila zakríknuto, čo dokazoval aj výsledok 1:2, keď hostia dokázali využiť z minima maximum. V druhej tretine Iskra pridala na korčuľovaní, čo sa prejavilo aj na lade, keď dokázala vyrovnať a následne sa dostala aj do vedenia. Od toho momentu Partizánskemu vychádzalo všetko a kombinačne predčilo súpera. Domáci hnaní skvelou atmosférou na štadióne svoj výkon prikrášlili ďalšími gólmi. Koniec zápasu si bezpečne ustrážili a skóre sa zastavilo až na čísle 7:2.

HK Brezno - HC Osmos Bratislava B 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)
7. Pinka Lukáš; 35. Bauer Martin; 37. Znak Radovan; 54. Šmálik Michael; 55. Pinka Lukáš; 59. Šmálik Michael - 38. Hančiak Matej; 48. Hančiak Matej; 54. Kadraba Matúš; 58. Hajduk Pavol.
Strely: 49:26. Vylúčenia: 0:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Rojík - Hvojník, Staššák. Diváci: 283.

Dopisovateľ: Peter Šulej, HK Brezno
Rytieri bojovne naladení od úvodu zápasu svojou aktivitou zamestnávali súperovu defenzívu. Trpezlivou hrou postupne tlačili svoje útoky do brány a gólová odmena sa dostavila. Ľudia na tribúnach svojím povzbudzovaním vháňali rytierom novú energiu ísť za víťazstvom. Náskok 3:0 z druhej tretiny Bratislavčania zmazali 7 minút pred koncom. Psychický tlak ale domáci zvládli a strelili ešte tri góly. Nadšení fanúšikovia videli výborný zápas s úspešným koncom pre domáce družstvo.

HC Dynamax 96 Nitra - MŠK Púchov 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
4. Dobrý Ľuboš; 33. Blickling Karol; 47. Mihalík Jozef; 54. Mihalík Jozef; 60. Bališ Lukáš - 15. Prus Anatoli; 28. Brňák Tomáš.
Strely: 34:50. Vylúčenia: 2:1 na 2 min., navyše Prus 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Belica - Beniač, Olle. Diváci: 50.