Rimavská Sobota vyhrala základnú časť skupiny Východ, hoci v Gelnici prehrala

V šlágri posledného 14. kola 2. Hokejovej ligy sa definitívne rozhodlo o víťazovi základnej časti skupiny Východ. Priamy súboj medzi prvou Rimavskou Sobotou a druhou Gelnicou priniesol napínavý priebeh. V úvode si domáci Gelničania vypracovali dvojgólový náskok, ktorý sa však podarilo Rimavskej Sobote stiahnuť a duel poslať do predĺženia. V ňom už vedeli, že sa stanú víťazmi základnej časti a tak víťazný zásah gelnického útočníka Skokana už nič neriešil. V súboji o piate miesto uspel Sabinov a Trebišov dvakrát po sebe zdolal Liptovský Mikuláš.

Výsledky 14. kola skupiny Východ

HK 2016 Trebišov - MHK 32 Liptovský Mikuláš 10:2 (2:1, 3:1, 5:0)
7. Korytko Tomáš; 17. Bojkun František; 24. Korytko Tomáš; 29. Kobeľa Dušan; 31. Korytko Tomáš; 41. Miľovčík Richard; 45. Stríž Tomáš; 49. Béreš Dominik; 55. Fajčák Ľuboš; 57. Pačuta Radoslav - 14. Matejka Miroslav; 30. Bacúr Daniel.
Strely: 68:10. Vylúčenia: 5:7 na 2 min., navyše Pavlovič DKZ za napádanie rozhodcov, Fajčák a Matejka 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Mihaľov - Tomáš, Jakub. Diváci: 299.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
Do odvety nastúpili obe družstvá so zmenami v bráne. Liptáci sa predstavili s novou posilou, trebišovským odchovancom Petrom Kundrátom, ktorého hosťovanie sa upieklo tesne pred stretnutím. V domácej bráne sa po dvojzápasovom dištanci objavil Ivan Fedor. Prvá tretina bola ešte v celku vyrovnaná. skóre otvoril domáci Korytko. Hostia vyrovnali po brejku keď sa dvaja hráči rútili na osamoteného domáceho brankára. Využitá bola hneď prvá presilovka a do kabín sa išlo za stavu 2:1. Do druhej tretiny nastal zmena v domácej bráne, keď do nej nastúpil Matej Kudľák. Hneď sa uviedol svojou prvou asistenciou v zápase a Korytko druhým svojím gólom. V 29.minúte prudkou strelou Kobeľa zvýšil. Hosťujúci Bacúr o minútu neskôr znížil.

V 31.minúte dosiahol Tomáš Korytko hetrik a na ľad dopadli šiltovky na oslavu hetriku. V 3.tretine sa už prejavila domáca prevaha. Miľovčík a Tomáš Stríž v oslabení zvyšovali domáci ná skok. Domáci odchovanec, junior Béreš sa takisto gólovo presadil. V 55.minúte  konečne  strelil gól aj kanonier Fajčák. Pri tomto góle zaznamenal svoju druhú asistenciu v zápase domáci brankár Kudľák. Skóre uzavrel Pačuta na konečných  10:2. Bodku za zápasom dal pästný súboj domáceho Fajčáka a hosťujúceho Matejku. Trebišovčania uzavreli základnú časť vysokým víťazstvom a ich pozornosť sa už sústredila do Gelnice kde sa malo rozhodnúť o ich súperovi v play- off.

HC Rebellion Gelnica - HKM Rimavská Sobota 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
7. Laškody Lukáš; 15. Pishchalnikov Pavel; 63. Skokan Ján - 35. Moroz Denis; 42. Vilchinskiy Georgy.
Strely: 35:34. Vylúčenia: 6:9 na 2 min., navyše Hajduk 10 min. OT za vrazenie na mantinel a Križan 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Gajan - Lukáč, Gavalier. Diváci: 148.

HK 58 Sanok - HK Sabinov 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
32. Cwikla Rafal - 35. Ferenc Marko; 44. Paulovský Marcel; 51. Paulovský Marcel; 52. Miščík Richard.
Strely: 46:26. Vylúčenia: 8:10 na 2 min., navyše Krajňák 10 min. OT za nešportové správanie a Witan 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Snášel - Witek, Cybuch. Diváci: 1500.

HK 2016 Trebišov - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0) PIATKOVÁ DOHRÁVKA 7. KOLA
8. Čopák Vladimír; 31. Kobeľa Dušan; 37. Čopák Vladimír; 46. Stríž Tomáš; 46. Stríž Tomáš; 58. Čopák Vladimír - 38. Laučík Martin.
Strely: 34:23. Vylúčenia: 7:4 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Piovar - Tomáš, Vall. Diváci: 420.

V piatkovej večernej dohrávke sa hral priemerný hokej. Prvá tretina zaujala najmä množstvom vylúčení. Jednu z presiloviek využil domáci Čopák. V 2.tretine vydržal jednogólový náskok až do 31.minúty keď sa strelecky presadil Kobeľa. Čopák v oslabení rýchlou strelou zvýšil vedenie. Liptáci ešte v tej istej presilovke znížili. V 46.minúte Tomáš Stríž dvomi gólmi za 13 sekúnd vzal hosťom nádeje na bodový zisk. Od tohto momentu už hráči začali myslieť na záverečnú sirénu, ale ešte Čopák stihol zavŕšiť svoj hetrik.