Iskra zdolala druhý Púchov a je späť v hre o play-off, Prievidza víťazne na Orave

Šláger pätnásteho kola skupiny Západ mal vcelku jednoznačný priebeh, keď Partizánske doma zdolalo druhý Púchov hladko 6:1. Iskra sa vďaka tomuto víťazstvu dostala už na štvrtú priečku zaručujúcu postup do play-off, keď využila sobotňajšie zaváhanie Nitry v Brezne. Vedúce Levice nadelili poslednej Senici nepopulárnu desiatku. Prievidza otočila zápase v Dolnom Kubíne v tretej tretiny, rozhodujúci druhý gól dosiahla dve minúty pred koncom.

Výsledky 15. kola skupiny Západ

HK Levice - HK 91 Senica 10:0 (4:0, 4:0, 2:0)
7. Školník Jozef; 10. Segíň Tomáš; 13. Buianov Vladislav; 17. Kuzma Filip; 25. König Dávid; 36. König Dávid; 37. Tužinský Adam; 40. Školník Jozef; 41. Segíň Tomáš; 58. Káčer Ivan;
Strely: 53:9 . Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Stano - Kiepeš, Frimmel. Diváci: 300.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Mšk HVIEZDA Dolný Kubín - HC Prievidza 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
27. Michalica Jakub - 43. Hegli Erik; 58. Bátora Igor;
Strely: 36:30 . Vylúčenia: 8:9 na 2 min., navyše Hricko 10 min. OT za napadnutie rozhodcov. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Durmis - Znak, Ševčík. Diváci: 214.

HK Iskra Partizánske - MŠK Púchov 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
19. Tvrdík Lukáš; 24. Lunter Marián; 28. Tvrdík Lukáš; 37. Peniaška Šimon; 52. Peniaška Šimon; 55. Cvejn Lukáš - 54. Panáček Martin;
Strely: 35:41 . Vylúčenia: 8:9 na 2 min., navyše Zúbek DKZ za nešportové správanie sa, Košecký 5+DKZ za úder hlavou, Mičuda DKZ za nešportové správanie sa. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Štefik - Krajčík, Jurčiak. Diváci: 403.

Súhrn zaslal klub HK Iskra Partizánske
Dnes Iskra na domácom lade poráža adepta na postup, a to Púchov. Začiatok mali lepší hostia z Púchova, lepšie korčuľovali a domácich zatlačili. Iskra ustála tlak a herne sa vyrovnávala favoritovi z Púchova. Viac z hry mali v druhej polovici 1. tretiny domáci, čo pretavili aj do jedného gólu. Od druhej tretiny bolo nasadené vysoké tempo. Domáca Iskra sa viacej začala tlačiť do koncovky a pred bránu súpera, čo jej prinieslo aj góly. Iskra svojou aktívnou a jednoduchou hrou predčila hostí z Púchova a skóre sa opäť vyšplhalo na pekný výsledok v pomere 6:1 pre domácu Iskru.

HK Brezno - HC DYNAMAX 96 Nitra 9:5 (2:1, 3:2, 4:2)
4. Kochlica Filip; 12. Pinka Lukáš; 26. Znak Radovan; 31. Pinka Lukáš; 35. Pinka Lukáš; 42. Kochlica Filip; 46. Bauer Martin; 47. Znak Radovan; 57. Bauer Martin - 1. Šuba Marcel; 28. Megyesy Tomáš; 36. Dobrý Ľuboš; 50. Stümpel Jozef; 50. Dobrý Ľuboš;
Strely: 35:42 . Vylúčenia: 4:2 na 2 min., navyše. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Rojík - Hanka, Paulíny. Diváci: 278.

Súhrn zaslal klub HK Brezno
Veľmi sme chceli dnes v zápase uspieť a ukázať našim divákom dobrý hokej. Po malom zaváhaní v obrannom pásme sme dostali úvodný gól, ale vedeli sme, že aktívnou hrou si vypracujeme šance a výsledok otočíme. To sa aj stalo a do druhej tretiny sme išli za stavu 2:1. Nitrania stále hrozili z protiútokov, trpezlivou defenzívou sme však výsledok kontrolovali. Úvod tretej tretiny bol jasne v našej réžii a pridali sme po pekných kombináciách ďalšie góly. Diváci videli veľa gólov, jeden ukážkový strelil aj Jožko Stümpel, ktorý počas celého zápasu rozdával svojim spoluhráčom učebnicové prihrávky a bol najnebezpečnejším hráčom hostí. Záver zápasu sme zvládli výborne a spolu s početnou návštevou sme sa tešili z víťazstva. Touto výhrou sme sa výrazne priblížili k bojom o záverečné umiestnenie, aby sme mohli našim fanúšikom ponúknuť ďalšie dva domáce zápasy.