Levičania po triumfe v Prievidzi v predstihu víťazmi základnej časti, Partizánske mieri do play-off

Už dve kolá pred koncom základnej časti skupiny Západ poznáme jej víťaza aj postupujúcu štvorku do play-off. Levice sa vďaka vynikajúcej päťgólovej záverečnej časti hry v Prievidzi tešili z troch bodov a spečatili tak prvenstvo po základnej časti. Partizánske zase dokázalo triumfovať v Nitre, čím rozuzlilo postupovú matematiku do vyraďovacích bojov a po katastrofálnom úvode sezóny sa napokon prebojovalo medzi štyri najlepšie tímy západnej skupiny.

Výsledky 16. kola skupiny Západ

HC Osmos Bratislava B - MŠK Hviezda Dolný Kubín 5:10 (2:4, 2:3, 1:3) hrané v Dolnom Kubíne
1. Ziman Alexander; 17. Hajduk Pavol; 31. Palkovič Lukáš; 37. Hajduk Pavol; 51. Oravec Patrik - 1. Budaj Róbert; 3. Durdiak Michal; 5. Hančiak Matej; 17. Hanušniak Peter; 26. Sluka Lukáš; 32. Záň Dominik; 33. Michalica Jakub; 49. Michalica Patrik; 54. Hricko Ivan; 55. Budaj Róbert.
Strely: 31:39. Vylúčenia: 4:4 na 2 min., navyše Kovačič 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: M. Novák - Valo, Lesay. Diváci: 151.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

HC Prievidza - HK Levice 2:7 (0:0, 1:2, 1:5)
29. Toman Michal; 53. Toman Michal - 34. Školník Jozef; 38. Štefanka Juraj; 43. Gorž Kristián; 45. Vrťo Juraj; 45. König Dávid; 46. Šramaty Erik; 51. Vrťo Juraj.
Strely: 30:35. Vylúčenia: 5:7 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Štefik - Hvojník, Paulík. Diváci: 257.

Súhrn zaslal klub HC Prievidza
V šlágri šestnásteho  kola skupiny Západ sme privítali na domácom ľade mužstvo z Levíc. Celkovo sa bude jednať už o naše štvrté vzájomné stretnutie v aktuálnej sezóne, keďže už v prípravnom období sme sa s týmto súperom stretli dvakrát. Favoritom tohto stretnutia sú hostia, ktorí dve kolá pred koncom súťaže ostali bez bodu iba raz. Naopak, my sme si boli vedomí, že doma naša sila ešte narastá, keď v doterajšom priebehu súťaže sme pred domácim publikom nebodovali iba raz. Oba celky sa veľmi dobre poznajú a aj preto sa očakával veľmi zaujímavý súboj medzi aktuálne tretím mužstvom tabuľky a jej lídrom.

Už od úvodných minút bolo jasne vidieť, že obe mužstvá vedia o svojich silných stránkach. Ani jeden tím nechcel inkasovať ako prví a ponúknuť hneď od úvodu výhodu tomu druhému. Viac vzruchu videli diváci iba v presilovkách, kde sme si aj my, aj Levice dokázali vytvoriť určité pološance ktoré však pozorních brankárov neprekvapili a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá tretina bola ako na hojdačke. Prvých jedenásť minút sme boli aktívnejší my. Niekoľkokrát sme dokázali pri hre piati na piatich zavrieť Levice na dlhé minúty v ich obrannom pásme. Vyústením tohto tlaku bol náš gól z 28 minúty, pri ktorom hosťujúci bránkár stihol ešte zareagovať na strelu Nátneho, z následnej dorážky sa však už nemýlil Toman, 1:0. V 33 minúte hostia spálili obrovskú tutovku, keď hráč Levíc netrafil našu odkrytú bránku. V zápätí sa však šťastie priklonilo na ich stranu. Levice sa pri snahe dostriedať zmocnili puku a nahodili ho na bránu, ten po kontakte s ľadom nešťastne odskočil tesne pred Cabánikom a začínalo sa od začiatku, 1:1. Od tohto momentu sme pustili Levice do zápasu viac ako sme chceli a zvyšok tretiny mali pevne vo svojich rukách. V 38 minúte boli odmenení ešte jedným gólom ktorý uzavrel skóre na 1:2 v náš neprospech.

Do posledného dejstva sme vstúpili katastrofálne. V rozmedzí 42 až 46 minúty sme inkasovali štyrikrát a osude zápasu bolo rozhodnuté. Je obrovská škoda, že po dvoch vyrovnaných tretinách sme v podstate za štyri minúty absolútne vybuchli a pokazili tak celkový dojem z pomerne dobre rozhratého zápasu. Hostia absolútne ovládli zvyšok tretiny. Lepším pohybom nás dostávali pod tlak a v podstate sa bavili hokejom. Výsledkom toho bol ešte jeden gól v našej sieti ktorého autorom bol Vrťo. V 52 minúte sa opäť dokázal presadiť Toman, ktorý už len korigoval na hrozivých 2:7.

HK 91 Senica - HK Brezno 7:6pp (3:2, 2:1, 1:3 - 1:0)
4. Kollár Miroslav; 12. Daniel Michael; 15. Daniel Michael; 36. Duffek Boris; 39. Daniel Michael; 51. Čagan Ondrej; 66. Čagan Ondrej - 3. Pinka Lukáš; 19. Turňa Tomáš; 29. Koštial Martin; 49. Laubert Lukáš; 57. Bauer Martin; 59. Pinka Lukáš;
Strely: 34:44. Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Guttmann 10 min. OT za osobný trest. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:1. Rozhodcovia: Jonák - Šefčík, Výleta. Diváci: 107.

HK Dynamax 96 Nitra - HK Iskra Partizánske 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 26. Dobrý Ľuboš; 31. Stumpel Jozef; 59. Šuba Marcel - 3. Sedlár Patrik; 24. Gašparovič Juraj; 41. Tvrdík Lukáš; 44. Malinka Igor; 51. Káčer Libor.
Strely: 41:42. Vylúčenia: 2:5 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Mĺkvy - Frimmel, Gegáň. Diváci: 65.