Pohodlná jazda Dolného Kubína aj s Réwayom, Púchov zakopol v Bratislave

Zo zápasov 2. kola tretej najvyššej hokejovej súťaže v skupine Západ výrazne zaujal duel v Dolnom Kubíne. Okrem toho, že išlo o šláger dňa, oči väčšiny fanúšikov sa upierali na jeden z najväčších talentov slovenského hokeja v drese domácich - Martina Réwaya. Bývalý reprezentant pomohol svojmu tímu k vysokému víťazstvu dvoma asistenciami. Gólové hody videli aj diváci na ďalších dvoch štadiónoch. Nitra zdolala Prievidzu 6:4 a Levice zvládli úlohu favorita proti húževnatému Breznu. Púchov sa v tejto sezóne zatiaľ nevie dostať do fazóny z tej minulej, prehral už druhý duel z troch, tentoraz na bratislavskom ľade.

Výsledky 2. kola skupiny Západ

HC Prievidza - HK Dynamax Nitra 4:6 (0:3, 2:1, 2:2)
Góly: 21. Uhliar Erik; 32. Kerata Ramon; 46. Pavlíček Martin; 52. Hanes Matúš - 2. Dobrý Ľuboš; 13. Bafrnec Šimon; 16. Daniška Tomáš; 40. Tarnóczy Imrich; 44. Bališ Lukáš; 60. Bališ Lukáš;
Strely: 44:28. Vylúčenia: 5:6 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Novák - Valo, Hvojník. Diváci: 237.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HC Prievidza
V našom druhom domácom zápase nás čakal zaujímavý súper z Nitry. Tak ako my, aj Nitra má po dvoch odohraných kolách na konte jednu výhru a jednu prehru. Naším cieľom v tomto zápase bolo bodovať naplno a takisto potešiť fanúšikov, ktorí si našli cestu na zimný štadión.

Ako sa už v našich zápasoch pomaly stáva zvykom, opäť sme nezachytili vstup do stretnutia. Už po dvoch minutách, išla Nitra z nariadeného trestného strieľania do vedenia. Hostí sme síce prestrieľali v pomere 17:8, bohužiaľ sa nám ale nepodarilo dostať puk za hosťujúceho brankára. Hostia udreli ešte dvakrát, a preto sme odchádzali do kabín za nepriaznivého stavu 0:3.

V druhej tretine sme chceli hneď od začiatku zatlačiť na nášho súpera. Ostávalo nám ešte 30 sekúnd presilovej hry a potrebovali sme sa rýchlim gólom dostať späť  do zápasu. To so nám aj podarilo, hneď po jej skončení sa nám konečne podarilo prekonať dobre chytajúceho brankára Nitry. Začali sme viac napádať a postupne sme začali dostavať hráčov hostí pod tlak. V 31 minúte sa nám táto snaha vyplatila, a po góle Keratu sme zaostávali len o gól. Bohužiaľ, sekundu pred koncom tretiny využila Nitra našu ľahkovážnu hru v obrannom pásme, a uzavrela tým druhé dejstvo.

V tretej tretine sme tak opäť museli doháňať dvojgólové manko. Úvod nám zase nevyšiel, po štyroch minutách  hry sme inkasovali další gól a úmysel bodovať v tomto zápase sa nám vzďaľoval. Chlapci sa ale nevzdávali, dvomi gólmi v rozmedzí 44-52. minúty sme sa vrátili do zápasu a diváci sa mohli tešiť na napínavý záver stretnutia. 1:40 pred koncom zápasu sme odvolali brankára a hostí sme poriadne zatlačili v ich obrannej tretine. Ponúknuté šance sme však nevyužili. Po krásnej akcii na osi Uhlia, Mendel, Hanes zazvonila len žŕdka a Nitra nás k ničomu ďalšiemu už nepustila. Naopak, po našej chybnej rozohrávke sa im podarilo streliť šiesty gól a definitívne pochovala naše šance na body.

MŠK Hviezda Dolný Kubín - HK Iskra Partizánske 7:3 (2:1, 4:1, 1:1)
Góly: 5. Kolčák Martin; 20. Budaj Róbert; 24. Michalica Jakub; 25. Polerecký Marek; 36. Záň Dominik; 37. Had Richard; 57. Záň Dominik - 12. Školka Ondrej; 21. Lunter Marián; 45. Peniaška Šimon
Strely: 30:31. Vylúčenia: 4:7 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Lesay - Izakovič, Ivan. Diváci: 520.

Súhrn zaslal klub MŠK Hviezda Dolný Kubín
Hviezda od začiatku stretnutia začala aktívne a hoci od 4. minúty hrala oslabovku, išla do vedenia 1:0, keď Durdiak skvele našiel pred bránkou Kolčáka a ten sa pohral aj s brankárom, a poslal domácich do vedenia. V 11. minúte partizánsky útočník unikol po pravej strane a popod pazuchu domáceho gólmana vyrovnal na 1:1. V 19. minúte opäť úradoval Durdiak, keď nezištne prihral Budajovi a Hviezda viedla 2:1.

Druhá tretina sa ani poriadne nerozbehla a po 12 sekundách hry Partizánske vyrovnalo na 2:2. Z vyrovnaného stavu sa hostia tešili len tri minúty a v 24. minúte sa pohrali s obranou súpera Durdiak s Michalicom, keď druhý menovaný po vyšachovaní obrany zvyšoval na 3:2. O minútu na to si skvele nakorčuľoval pred bránku hostí M. Polerecký a skvelým blafákom rozradostil štadión a upravil na 4:2. Prevahu domácich hráčov v 2. tretine vyjadrili ešte gólovo v 36. minúte Záň po kombinácii Polereckého s Réwayom a v 37. minúte Had po prihrávke od Kolčáka. Po dvoch tretinách bol stav 6:2.

V tretej tretine pokračoval obojstranne kvalitný hokej ďalej a hostia stále nezahadzovali zbrane. V 44. minúte znížili na 6:3 a snažili sa ďalším gólom zdramatizovať stretnutie.To sa im však nepodarilo a v 56. minúte po osi Hricko, Réway sa dostal k puku Záň a uzavrel skóre na 7:3 pre Hviezdu.

HK Levice - HK Brezno 7:5 (2:2, 4:2, 1:1)
Góly: 12. König Dávid; 18. Matejov Martin; 23. König Dávid; 33. Novák Dominik; 33. König Lukáš; 40. Segíň Tomáš; 42. König Lukáš - 12. Turňa Tomáš; 20. Laubert Lukáš; 22. Pinka Lukáš; 27. Znak Radovan; 47. Pinka Lukáš.
Strely: 62:41. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Matejov 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Hronský - Kiepeš, Paulík. Diváci

HC Osmos Bratislava B - MŠK Púchov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 42. Hančiak Matej; 44. Hajduk Pavol; 56. Hajduk Pavol - 35. Kutsevych Vladislav; 54. Kutsevych Vladislav.
Strely: 32:60. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Jonášek 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, Zemko 10  min. OT za napádanie rozhodcov. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Moller - Synek, Olle. Diváci: 21.