V Sabinove osem gólov z presiloviek, Trebišov premenil drámu na debakel

Skupina Východ mala na programe ešte len 2. kolo našej tretej najvyššej hokejovej súťaže. Najzaujímavejší súboj sa odohral v Sabinove, diváci videli šialený zápas s množstvom vylúčení, v ktorom len dva z desiatich gólov padlo v hre 5 na 5. Sanok, ktorý musel pre problémy s chladením odohrať stretnutie s Gelnicou na štadióne súpera, prekvapujúco prehral. Kežmarok držal dve tretiny krok s Trebišovom, v tretej už ale Zemplínčania ovládli hru, strelili šesť gólov a zahanbujúco porazili nováčika. Favorizovaná Rimavská Sobota nemala problém s Liptákmi a uštedrila im debakel.

Výsledky 2. kola skupiny Východ

HKM Rimavská Sobota - MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Góly: 20. Moroz Denis; 29. Filipiak Peter; 29. Vilchinskiy Georgy; 42. Vilchinskiy Georgy; 49. Zorvan Ivan; 52. Šagát Michal; 58. Vilchinskiy Georgy;
Strely: 38:28. Vylúčenia: 7:10 na 2 min., navyše Šimek a Laučík 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Greguš - Staššák, Číž. Diváci: 273.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HKM Rimavská Sobota
Prvý zápas sezóny sa na ľade Rimavskej Soboty začal z ostra. Streleckú aj hernú prevahu mal domáci celok. Soboťania vyslali na brankára Liptákov množstvo striel, no ani jedna neskončila za chrbtom Melnu. Až v poslednej minúte prvého dejstva sa podarilo domácim otvoriť strelecký účet. Denis Moroz šikovne tečoval strelu Artema Dmitrieva.

Druhá tretina sa začala v slabšom tempe ale pomaly sa vrátilo na pôvodnú úroveň. V úvode hrali domáci v oslabení, počas ktorého si tiež vyrobili niekoľko šancí a nedovolili súperovi ohroziť domácu svätinu. V 29. minúte počas presilovky domácich vystrelil od modrej Rastislav Matúška a do brány tečoval Peter Filipiak. O niekoľko sekúnd museli hostia vymeniť brankára. Perfektne chytajúceho Melnu musel vymeniť Bačík. Čisté konto si dlho neudržal a už o tri sekundy inkasoval z buly od nováčika Georgya Vilchinskeho. Následne sa hra ukľudnila a pár šancí si vypracovali aj hostia.

Tretia tretina bola značne poznačená vylúčeniami. Hneď v úvode tretiny využil presilovku o dvoch hráčov Georgy Vilchinsky a zvýšil na 4:0. O pár minút navyšoval Ivan Zorvan po prihrávke Slavomíra Budu. V päťdesiatej druhej minúte sa do samostatnej akcie dostal Artem Dmitriev a s prehľadom zakončil. Pár minút pred koncom stanovil konečný výsledok 7:0 Georgy Vilchinsky.

HK Sabinov - HK Bardejov 4:6 (2:2, 2:3, 0:1)
Góly: 4. Paulovský Marcel, 20. Paulovský Marcel, 21. Palko Martin, 23. Hovrát Kristián - 13. Panóc Filip, 19. Renčok Erik, 30. Holéczy Samuel, 33. Renčok Erik, 38. Renčok Erik, 60. Lopáček Tomáš.
Strely: 44:26. Vylúčenia: 9:10 na 2 min., navyše Sabol a Holéczy 5+DKZ za bitku a Lúč 10 min. OT.  Presilovky: 3:3. Oslabenia: 1:1. Rozhodcovia: Snášel - Novotný, Wolf. Diváci: 124.

Súhrn zaslal klub HK Sabinov
Od začiatku stretnutia sme videli rýchly a svižný hokej s dobrými šancami na skórovanie. Sabinovčania svoj aktívny nástup korunovali presilovkovým gólom, keď sa v 4.minúte od modrej presadil kapitán Paulovský. Hostia vyrovnali dorážkou z predbránkového priestoru po strele, ktorá trafila Feketeho do masky,no hlavný rozhodca hru neprerušil a hosťujúci Panóc nemal problém dotlačiť puk do odkrytej brány. Koncom tretiny šli hostia do vedenia 1:2, keď svoj samostatný únik v oslabení strelou pomedzi nohy úspešne premenil Renčok. Na 2:2 vzápätí vyrovnal svojim druhým gólom Paulovský, keď príklepom vymietol pravý horný roh a využil ďalšiu presilovú hru Sabinova.

Druhá tretina začala z ostra, a už po 6 sekundách druhej tretiny dostali domáci výhodu presilovej hry, ktorú so štastím pretavil na 3:2 strelou od modrej Palko. O minútu už bolo 4:2, keď vo vlastnom oslabení po úspešnom brejku, zvýšil podareným blafákom na rozdiel dvoch gólov Horvát. Po akcii 2 na 1 v 11.minúte znížil hosťujúci Holéczy a o 3 minúty neskôr už bolo vyrovnané na 4:4, keď strelou z prvej znížil Renčok, a pridal tak svoj druhý gól v zápase. V následnej darovanej presilovej hre sa dokonca Bardejovčanom podarilo opäť dostať do vedenia, keď dorážkou zblízka skóroval Renčok a gólom na 4:5 tak zavŕšil svoj hattrick.

V tretej tretine sme videli drvivý nápor domácich hokejistov, ktorí na Dzúra vyslali až 21 striel, no ten už za svoj chrbát ďalší puk nepustil. Iskrilo sa pri zákernom útoku Holéczyho na hlavu Mišenka, ktorého sa zastal domáci Sabol a uštredil Holéczymu riadnu nakladačku. Po bitke putovali obaja predčasne pod sprchy. Zo záverečného náporu sa Sabinovčanom vyrovnávajúci gól streliť nepodarilo a do prázdnej brány upravil na konečných 4:6 Lopáček.

HK 2016 Trebišov - MHK Kežmarok 8:1 (1:1, 1:0, 6:0)
Góly: 20. Antal Dávid, 30. Pástor Michal, 48. Kobeľa Dušan, 48. Fajčák Ľuboš, 55. Fajčák Ľuboš, 57. Stríž Tomáš, 57. Čopák Vladimír, 60. Gola Filip - 6. Kroták Arne
Strely: 32:36. Vylúčenia: 7:6 na 2 min. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Mihaľov - Tomáš, Jakub. Diváci: 520.

Súhrn zaslal klub HK 2016 Trebišov
Do druhého domáceho stretnutia vstúpili Trebišovčania náporom. Boli to však hostia, ktorí otvorili skóre keď vyrazený puk si našiel Kroták a skóroval. Domácich to zaskočilo a podarilo sa im vyrovnať v 20.minúte keď v presilovke Stríž našiel Antala voľného pred bránou. V 2.tretine  v ďalšej presilovke si nakorčuľoval od modrej čiary Pástor a opäť Stríž ho našiel presnou prihrávkou. Ako zlomové sa ukázalo keď sa domáci  ubránili oslabeniu o dvoch hráčov na konci 2.tretine. V 3.časti sa prejavila domáca prevaha, keď hostia odišli fyzicky a keď domáci zvýšili náskok tak o víťazovi bolo rozhodnuté. Kežmarčania otvorili obranu a z brejkov inkasovali ďalšie góly, ktoré rozhodli o vysokom víťazstve.

HK 58 Sanok - HC Rebellion Gelnica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Bielec Maciej - 11. Dravecký Dávid, 40. Laškody Lukáš, 60. Hajduk Richard
Strely: 25:35. Vylúčenia: 8:6 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Vido - Paulíny, Knižka. Diváci: 125 (pozn. zápas sa hral v Gelnici)