Púchov vyrovnal finále západu proti Leviciam pred tisícovou návštevou

Finále skupiny Západ malo v sobotu nádhernú tisícovú návštevu, ktorá dohnala domácich Púchovčanov k víťazstvu. To znamená, že finálová séria skupiny Západ sa vyrovnala a hneď v nedeľu sa hrá rozhodujúci zápas na levickom ľade. Tretie miesto po sobotňajšom dueli patrí Partizánskemu, ktoré síce doma s Prievidzou prehralo, ale vďaka lepšiemu skóre z dvoch vzájomných zápasov je na konečnej tretej priečke skupiny Západ. Štvrtá je teda Prievidza, piata rezerva bratislavského Osmosu, ktorá po domácom víťazstve dostala zápas v Brezne až do samostatných nájazdov. Šieste Brezno, siedmy Dolný Kubín a ôsma Nitra, ktorá na ostatný zápas sezóny na Oravu nevycestovala.

2. kolo finále skupiny Západ

MŠK Púchov - HK Levice 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) STAV SÉRIE 1:1
2. Romanov Kirill; 44. Okuliar Filip; 47. Dolinajec Lukáš; 49. Prus Anatoli;
Strely: 40:36. Vylúčenia: 2:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. RozhodcoviaDiváci: 1012.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

2. kolo o umiestnenie (3. miesto) skupiny Západ

HK Iskra Partizánske - HC Prievidza 4:5 (0:1, 3:1, 1:3) na 3. mieste sa umiestnilo Partizánske
Góly: 21. Tvrdík Lukáš; 23. Ondruška Peter; 30. Bezák Andrej; 60. Gašparovič Juraj - 2. Pánis Matúš; 37. Pánis Matúš; 43. Hegli Erik; 45. Bátora Igor; 49. Hegli Erik;

2. kolo o umiestnenie (5. miesto) skupiny Západ

HK Brezno - HC Osmos Bratislava B 5:4 sn (2:0, 0:3, 2:1 - 0:0) na 5. mieste sa umiestnila Bratislava B
Góly: 8. Bauer Martin; 16. Znak Radovan; 45. Znak Radovan; 54. Matzenauer Alex; 65. Koštial Martin - 24. Daráš Viliam; 29. Kadraba Matúš; 38. Daráš Viliam; 59. Kadraba Matúš;

Súhrn zaslal klub HK Brezno
Posledné domáce a tak isto aj celkové stretnutie v aktuálnom ročníku 2. HL sme odohrali s úspešným koncom. Proti Bratislavčanom sme nastúpili s odhodlaním odčiniť prehru z prvého kola a rozlúčiť sa s našimi divákmi výhrou. Úvod stretnutia nám vyšiel výborne a po prevej tretine sme viedli o dva góly. Druhá tretina bola z našel strany poriadne oddychová, pretože sme v nej dovolili súperovi streliť až tri góly a dostať sa do vedenia.  V poslednej tretine sa hral vyrovnaný hokej, ktorý bol okorenený dvomi gólmy na domácej strane a jedným na strane hostí. Kedže po šesťdesiatich minútach bol stav nerozhodný, išlo sa do predĺženia. V ňom sme mali nespočetné množstvo šancí, ktoré sme však nevyužili. A kedže sa skórovať nepodarilo ani hosťom, na rad prišli samostné nájazdy. O tom že víťazstvo ostane doma, rozhodol posledným nájazdom Martin Koštial. Dnes sa tak súťažná sezóna 2018/2019 pre našich Rytierov definitívne skončila. V konečnom poradí sme skončili na 6. mieste západnej skupiny.

2. kolo o umiestnenie (7. miesto) skupiny Západ

MŠK Hviezda Dolný Kubín - HK Dynamax 96 Nitra hostia na zápas nevycestovali, na 7. mieste sa umiestnil Dolný Kubín