Rimavská Sobota prekazila domácu premiéru Kežmarku, bez straty bodu aj Gelnica

Tretie kolo skupiny Východ sa nieslo v znamení znovuotvorenia hokejového štadióna v Kežmarku. Domáci však mali v domácej premiére prisilné sústo a Rimavskej Sobote podľahli, hetrikom sa blysol ruský útočník Georgy Vilchinskiy. V súboji dosiaľ nezdolaných celkov zaznamenala Gelnica už tretie domáce víťazstvo, keď zdolala Trebišov gólom z predposlednej minúty. Sabinov s rezervou Liptovského Mikuláša súperili o prvé tohtosezónne body, domáci východniari vsietili až tri góly pri vlastnom oslabení a tešil sa z vysokého víťazstva 8:4. Bardejov dokázal prvýkrát poraziť Sanok od začiatku pôsobenia poľského tímu v tretej slovenskej najvyššej súťaži.

Výsledky 3. kola skupiny Východ

MHK Kežmarok - HKM Rimavská Sobota 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)
Góly: 4. Ištocy Jozef; 32. Bukovina Štefan; 53. Ištocy Jozef; 58. Oravec Boris - 3. Vilchinskiy Georgy; 8. Vilchinskiy Georgy; 17. Buda Slavomír; 25. Moroz Denis; 34. Šagát Michal; 54. Vilchinskiy Georgy; 55. Šagát Michal.
Strely: 22:30.  Vylúčenia: 5:5 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia:  Smerek, Knižka. Diváci: 500.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub MHK Kežmarok
Kežmarčanov hnala dopredu eufória z prvého domáceho zápasu po viac než 8 rokoch. Skóre otvorili hostia v presilovej hre, no už o minútu vyrovnal v oslabení domáci Ištocy. Až desať minút v oslabení v prvej tretine poznačilo domácich a úbytok síl využii hostia na strelenie dvoch  gólov. Vyrovnanejšia druhá tretina priniesla rýchly a zaujímavý hokej, mierne navrch mali hráči hostí. V 25. minúte zvýšili na 4:1, Kežmarčan Bukovina znížil na 4:2, ale opäť na rozdiel troch gólov zvýšil Šagát. V polovici poslednej časti hry využili domáci presilovku a zdalo sa, že ešte zabojujú o zvrat v zápase. Rimavská Sobota však potvrdila rolu favorita a dvoma rýchlymi gólmi zvýšila už na 7:3. Posledné slovo patrilo domácim, tri minúty pred koncom uzavrel v presilovke na konečných 4:7 z pohľadu domácich Boris Oravec.

HK Sabinov - MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 8:4 (3:3, 2:1, 3:0)
Góly: 6. Paulovský Marcel; 9. Medvec Martin; 20. Paulovský Marcel; 26. Ferenc Marko; 40. Paulovský Marcel; 43. Ferenc Marko; 57. Horvát Kristián; 60. Rusnák Roman - 7. Fiala Richard; 11. Javorka Branislav; 16. Wesselényi Patrik; 28. Koniar Tibor.
Strely: 41:45.  Vylúčenia: 8:11 na 2 min., navyše Miščík, Bacúr a Mišenko 5+DKZ za bitku. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 3:0. Rozhodcovia: Korba P., Žák. Diváci: 130.

HK Bardejov - HK 58 Sanok 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 1. Holéczy Sámuel; 27. Lúč Matúš; 50. Holéczy Sámuel; 50. Lúč Matúš - 35. Cwikla Rafal.
Strely: 29:30.  Vylúčenia: 4:4 na 2 min., navyše Witan 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Jurko - Smrek, Borza. Diváci: 217.

Súhrn zaslal klub HK Bardejov
Piatym kolom pokračovala druhá hokejová liga, v ktorej HK Bardejov nastúpil proti silnému celku z Trebišova. Bardejovčania vyhrali aj štvrtý zápas v rade a v tabuľke sa vyšvihli už na druhé miesto.

Úvodná tretina gól nepriniesla, päťkrát sa hrala presilovka, no ani jeden celok ju nedokázal využiť. V prostrednej časti hry po pästnom súboji boli vylúčení hráči, po jednom na oboch stranách a následne Schnelly poslal hostí do vedenia. V závere tretiny po vylúčení Lúča za hru zo zdvihnutou hokejkou poslal Čopák hostí už do dvojgólového vedenia. Výsledkom 0:2 sa skončila aj druhá dvadsaťminútovka.

Úvod poslednej tretiny vyšiel Bardejovu a po 66 sekundách Renčok znížil na rozdiel jediného gólu. Päť minút pred záverom sa hostitelia radovali znova, keď opäť Renčok vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia. V čase 61.03 sa duel ukončil víťazstvom HK Bardejov, keď víťazný gól si na konto pripísal Leščišin. Bardejovčania vyhrali nad Trebišov 3:2 po predĺžení a do tabuľky si pripísali ďalšie víťazstvo. V poradí už štvrté v rade.

HC Rebellion Gelnica - HK 2016 Trebišov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 10. Šterbák Denis; 16. Huszárik Patrik; 29. Dravecký Dávid; 59. Lapšanský Jakub - 6. Miľovčík Richard; 30. Marcinko Martin; 52. Hanes Jaroslav.
Strely: 27:44.  Vylúčenia: 3:5 na 2 min., navyše Kobeľa 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Kalina - Riš, Homola. Diváci: 118.