Nitra ako prvá zdolala Bratislavu, Iskra zhasla proti Leviciam

V treťom kole západnej skupiny 2. Hokejovej ligy sa upriamovala pozornosť najmä pod Zobor a do Partizánskeho. Do Nitry pricestoval doteraz nezdolaný líder tabuľky z Bratislavy, no po sobote to už neplatí. Domáci Nitriania aj vďaka hetriku Ľuboša Dobrého porazili hokejistov z hlavného mesta jednoznačne 9:4. V Partizánskom sa očakával vyrovnaný duel, ktorý rozhodnú maličkosti a veru aj rozhodli, veď hostia z Levíc vyhrali len 2:0, ale boli o čosi aktívnejší. Ešte vyrovnanejší duel videli diváci v Brezne, kde rozhodli až samostatné nájazdy, v tých o víťazstve domácich nad Prievidzou rozhodol netradične obranca, dokonca Lukáš Bambúch. Púchov si podľa predpokladov napravil chuť po nie úplne vydarenom vstupe do sezóny a rozstrieľal Senicu.

Výsledky 3. kola skupiny Západ

MŠK Púchov - HK 91 Senica 12:3 (4:1, 4:0, 4:2)
Góly: 1. Zúbek František; 6. Kutsevych Vladislav; 10. Furo Milan; 17. Furo Milan; 25. Prus Anatoli; 27. Zemko Lukáš; 28. Okuliar Filip; 28. Švantner Ivan; 48. Zemko Lukáš; 49. Prus Anatoli; 52. Zúbek František; 60. Prus Anatoli - 3. Daniel Michael; 45. Daniel Michael; 52. Vaňa Lukáš.
Strely: 47:18. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 2:0. Rozhodcovia: Lesay - Makúch, Drblík. Diváci: 158.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

HK Iskra Partizánske - HK Levice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Šramaty Erik; 47. Školník Jozef.
Strely: 28:38. Vylúčenia: 7:5 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Hronský - Vondra, Hvojník. Diváci: 248.

Súhrn zaslal klub HK Iskra Partizánske
V úvodných minutách bola nebezpečnejší hokejisti Iskry. Prebiehala však 5. min, kedy Beliaský vyrazil strelu Šramatyho, no vracajúci sa Ondruš si puk nešťastne zrazil do bránky. Následne na druhej strane predviedol peknú individuálnu akciu Gašparovič, ale jeho zakončeniu chýbali centimetre. V 5. min zas Belianský zneškodnil tutovku Segíňovi počas presilovky hostí. O tri minúty si domáci gólman poradil aj so strelou Vrťa i s dorážkou Segíňa. V 17. min počas druhej presilovky hostí Tužinský zblízka minul poloodkrytú domácu svätyňu.

V druhej tretine domáci zvýšili obrátky, ale na ich konte stále svietila nula. V 35. min sa Iskre naskytla príležitosť presilovky o dvoch hráčov, ale ani tentoraz sa skóre nemenilo. Brankár Búry si udržal čisté konto aj v závere druhej tretiny počas oslabenia štyroch proti piatim, kedy efektne schoval v lapačke aj Cvejnovu delovku spoza kruhov.

Naopak, na začiatku 47. min ukázal domácim ako naložiť s presilovkou Školník, ktorý po Tužinského prihrávke z uhla zvýšil na 0:2. A to ešte v 51. min Bogoslovskij z pravej strany rozozvučal žŕdku na domácej bránke. V 57. min mohol vedenie Levíc v početnej výhode o jedného hráča navýšiť ešte Dávid König, ale Belianský pohotovo zasiahol ľavým betónom.

HK Brezno - HC Prievidza 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Góly: 20. Štubňa Tomáš; 45. Laubert Lukáš; 65. Bambúch Lukáš - 10. Pánis Matúš; 56. Mendel Marek.
Strely: 57:43. Vylúčenia: 7:6 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Izakovič - Ďurina, Macek. Diváci: 219.

Súhrn zaslal klub HK Brezno
Do dnešného stretnutia sme nastupovali s odhodlaním odčiniť smolnú prehru v Leviciach. Od úvodného buly bolo na ľade vidieť, že to dnes bude stretnutie vyrovnané a stretnutie, v ktorom nepadne veľa gólov. V Aréne Brezno sa ako prví tešili hostia z Prievidze. V desiatej minúte po asistencii Kováča nedal nášmu mladému gólmanovi Laurincovi šancu Pánis a "Baníci" išli do vedenia. Našich tento gól naštartoval a herne sme začali hostí prevyšovať. Po množstve nepremenených šancí, sme sa nakoniec z gólu tešili aj my. V poslednej minúte Matzenauer nahral Štubňovi a ten strelil hosťom gól do šatne.

Druhá tretina sa niesla v duchu nepremenených šancí domácich aj hostí. Hráči na obidvoch stranách dali vyniknúť svojim gólmanom. Kuriózna situácia nastala dve sekundy pred koncom druhej tretiny, kedy hostia hneď po buly prekonali nášho brankára. Po debate rozhodcovskej trojice sa však z gólu netešili, pretože podľa rozhodnutia gól padol po siréne.

V záverečnej časti hry sa nám v presilovej hre podarilo dostať do vedenia, keď po akcii Koštial Bambúch, prekonal brankára hostí Cabaníka Laubert. Hostia po strelenom góle trošku ožili a domácich poriadne potrápili. Nemať v bránke skvele chytajúceho Laurinca, gólova porcia v domácej bránke mohla byť o niečo vyššia. Sedem minút pred koncom, si domáci hráči nedali pozor a výsledok ich hry bolo dvojnásobné oslabenie. Hostia toto vylúčenie zobrali ako možnosť skórovať a ich chcenie sa stalo realitou. Vyrovnávajúci gól nám strelil  Mendel. Do konca stretnutia sa už nič neudialo a išlo sa do predĺženia.

Aj keď snaha strhnúť víťazstvo na svoju stranu bola veľká na obidvoch stranách, čoho dôkazom boli stopercentné šance, brankári za svoj chrbát nepustili ani jednu strelu. Na rad teda prišli samostatné nájazdy, v ktorých sme boli úspešní a zabezpečili sme si tak cenné dva bodíky. Dnes to bolo absolútne vyrovnané stretnutie, v ktorom mohli vyhrať oba tímy. Sme radi, že sa šťastie priklonilo na našu stranu a víťazstvo ostalo doma.

HK Dynamax 96 Nitra - HC Osmos Bratislava B 9:4 (4:3, 2:0, 3:1)
Góly
: 2. Šuba Marcel; 3. Barto Michal; 3. Bališ Lukáš; 12. Dobrý Ľuboš; 30. Dobrý Ľuboš; 37. Tarnóczy Imrich; 42. Molnár Marian; 47. Bališ Lukáš; 54. Tarnóczy Imrich - 7. Hančiak Matej; 10. Kratochvíla Patrik; 15. Sochor Maximilián; 45. Kratochvíla Patrik.
Strely: 44:42. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Kovačič 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Müllner - Konc J., Konc D. Diváci: 80.