Nitra odmietla dohrať zápas v Púchove, Senica prekvapila Dolný Kubín

Štvrté kolo 2. ligy v skupine Západ prinieslo najmä kuriozitu na ľade Púchova. V 13. minúte zápasu padli tri góly, dva z nich do siete Nitry. Nitrianska partia okolo Jozefa Stümpela ale nesúhlasila s viacerými verdiktmi arbitrov a rozhodla sa odísť do kabín. a nepokračovať v hre. Tento moment zatienil aj prekvapenie vlani poslednej Senice, ktorá zdolala favorizovaný Dolný Kubín dvoma gólmi v úplnom závere. Dve tretiny mal napínavý priebeh súboj bratislavkého B tímu s Breznom, ktorý v závere už za rozhodnutého stavu okorenila bitka Bambúcha s Kadrabom. Jasné víťazstvo si na konto pripísala Prievidza.

Výsledky 4. kola skupiny Západ

HC Prievidza - HK Iskra Partizánske 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly
: 31. Hanes Matúš; 34. Kováč Michal; 39. Kováč Michal; 42. Kerata Ramon; 44. Toman Michal - 31. Káčer Libor; 51. Tvrdík Lukáš.
Strely: 36:36. Vylúčenia: 7:9 na 2 min., navyše Učník a Káčer 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: M. Novák - Frimmel, Valo. Diváci: 299.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub HC Previdza
Vo 4. kole skupiny Západ sa mohli fanúšikovia tešiť na tradičné derby. Súperom domácich bol tím z Partizánskeho, ktorému po dvoch odohraných zápasoch svietila v kolónke výhier nula. Naopak, Prievidza si po sérii štyroch zápasoch, v ktorých nie vždy bola to horšie mužstvo, pripísala na svoje konto len štyri body. Aj táto skutočnosť pridávala tomuto duelu istý náboj ešte pred jeho začiatkom. Od úvodu prvej tretiny sa hral opatrný hokej. Ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu, ktorá by toho druhého dostala do výhody. Čiastočne sa to však nedarilo domácim ani hosťom. Po vysokej hokejke Mendela následoval trest 2+2. Ani nie po minúte opäť domáci chybovali a po Beňadikovom faule hralo Partizánske takmer 3 minúty presilovku 5 na 3. Ponúknutú výhodu však nevyužilo a pozície sa vymenili. Hostia umožnili hrať Prievidzi takmer 8 minútovú presilovku, ktorú však aj vďaka zlému pohybu domáci nedokázali premeniť na gól.

Druhá tretina začala tak, ako skončila tá prvá. Mužstvá sa opäť predbiehali v množstve ponúknutých presilových hier. Jednu z nich sa v 30. minúte podarilo využiť Prievidzi, ktorá išla do vedenia 1:0. Jej radosť však netrvala dlho, hostia sa expresne rýchlo oklepali, a už za 12 sekúnd sa skóre opäť menilo. V tejto fáze hry si obidve mužstva dokázali vytvoriť niekoľko šancí na skórovanie a diváci sa mali načo pozerať. V 33. minúte sa po nádhernej strele pod brvno presadil Kováč a výhoda bola opäť na domácej strane. V 38. minúte hralo Partizánske presilovku, a po ich chybnej rozohrávke v obrannom pásme sa dostal do brejku Kováč, ktorý chladnokrvnou strelou vymietol pavučiny v bránke hostí a zvýšil už na 3:1.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Prievidzi ideálne. Už po minúte hry navýšil skóre stretnutia Kerata. Dve minúty nato sa presadil Toman, a od tohto momentu ako keby opadla z domácich ťarcha tohto zápasu. Začal sa nám dariť plynulejší prechod do útočného pásma a chlapci sa začali baviť hokejom. Treba vyzdvihnúť aj výkon hostí, ktorí nezložili zbrane a koniec zápasu súperovi poriadne znepríjemnili. .Niekoľkými perfektnými zákrokmi podržal Prievidzu brankár Pračko, a aj vďaka jeho výkonu domáci Partizánske už do zápasu nepustili.

MŠK Púchov - HK Dynamax 96 Nitra 2:1 (13. min) ZÁPAS BOL PREDČASNE UKONČENÝ
Góly
: 13. Jakubík Jakub, 13. Zúbek František - 13. Molnár Marián.
Strely: 10:7. Vylúčenia: 1:2 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Hronský - Nosek, Pleško. Diváci: 156.

Vyjadrenie hráčov HK Dynamax 96 Nitra:
Dnes sme ako tím HC 96 Nitra hrali súťažný zápas 2 hokejovej ligy v Púchove. Rozhodca nam vylúčil neoprávnene brankára pre zalahnutie puku mimo brankoviska podla pravidla 214 a 221. Brankár bol pred brankárovou čiarou atakovaný dvomi superovými hračmi, napriek tomu bol vylúčený a dostali sme gól. Vzápätí sme vyrovnali gólom hráča číslo 9, Michala Barta po asistencii Marcela Šubu a gól bol pripísaný Marianovi Molnárovi. Hneď v ďalšom striedaní nebolo odpískané zakázané uvolnenie podľa pravidla 65 a inkasovali sme gól. Na naše protesty nebolo prihliadnuté, preto sme opustili ihrisko. Na základe hore uvedeného týmto podávame stažnosť na hlavného rozhodcu a žiadame preverenie vidozáznamu a nápravne riešenie - opravu zápisu, vysvetlenie prečo voči nám bolo postupované daným spôsobom. Ďakujeme z pochopenie a očakávanie skoré vysvetlenie celeho incidentu.

HK 91 Senica - MŠK Hviezda Dolný Kubín 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
Góly
: 9. Heleši Tibor, 17. Daniel Michael, 50. Fian Rudolf, 59. Daniel Michael, 60. Dolinajec Lukáš - 13. Michalica Jakub, 30. Ľupták Patrik, 55. Záň Dominik.
Strely: 42:45. Vylúčenia: 9:11 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Belica - Vyšný, Marek. Diváci: 101.

HC Osmos Bratislava B - HK Brezno 8:4 (2:2, 1:0, 5:2)
Góly
: 13. Ernst Erik, 17. Kovačič Ján, 33. Furdek Štefan, 49. Ernst Erik, 52. Jastrabík Jakub, 54. Hančiak Matej, 59. Hančiak Matej, 59. Kovačič Ján - 6. Štubňa Tomáš, 10. Pinka Lukáš, 42. Znak Radovan, 58. Štubňa Tomáš.
Strely: 44:43. Vylúčenia: 9:8 na 2 min., navyše Kadraba a Bambúch 10 min. OT za pästný súboj. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Jančík - Olle, Horváth. Diváci: 36.