Bardejov rozhodol derby v predĺžení, Liptáci prekvapili Gelnicu

Skupina Východ mala v 5. kole 2. ligy na programe šláger a zároveň derby v Bardejove. Súboj Hornošarišanov so Zemplínčanmi priniesol podľa očakávaní zaujímavý a napínavý hokej. O víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení, misky váh naklonil na stranu domácich Tomáš Leščišin. Prvé víťazstvo v novom ročníku zaznamenal Liptovský Mikuláš B, keď uspel proti doterajšiemu prekvapeniu sezóny - Gelnici. Sabinov odohral vyrovnanú partiu s favorizovanou Rimavskou Sobotou, no body jej vziať nedokázal. Stúpajúcu formu potvrdil Sanok výhrou v Kežmarku.

Výsledky 5. kola skupiny Východ

MHK Kežmarok - HK 58 Sanok 3:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly
: 22. Kroták Arne; 34. Kroták Arne; 55. Žemba Maroš - 4. Witan Maciej; 8. Majoch Dawid; 23. Kondrashov Maxim; 32. Bielec Maciej; 50. Bednarz Maksymilian.
Strely: 32:29. Vylúčenia: 7:8 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Gajan - Ordzovenský, Gavalier. Diváci: 190.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub MHK Kežmarok
Kežmarčania zápas nezačali zle, ale už v 4. minúte prehrávali po góle Witana, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov. O tri minúty viedli hostia zo Sanoku už dvojgólovým rozdielom, takmer identický gól po vyšachovaní domácej obrany dal do prázdnej bránky Majoch. Kežmarčania sa snažili, finálne prihrávky im nevychádzali a ak aj, ich pokusy zneškodnil brankár hostí. Najväčšie šance mali Teplický a Kramár, šťastena bola naklonená viac hosťom.

Aktivita sa domácim na začiatku druhej tretiny vyplatila a po 66 sekundách znížil Kroták. Už o minútu však hostia zvýšili vďaka dorážke Kondrašova. Dvojgólový rozdiel Kežmarčanov neposlal do kolien, snažili sa, ale obrana hostí bola pozorná. Na 1:4 z pohľadu domácich zvýšil v polovici zápasu šikovným tečom Cwikla, no o dve minúty znížil opäť Kroták. Hra sa prelievala zo strany na stranu, ale skóre sa nemenilo aj vďaka pozornému Martinovi Klempovi v bráne Kežmarčanov.

Do poslednej časti hry vstúpili aktívne oba celky. Domácim nevychádzala koncovka, hostia stroskotávali na Klempovi. To však neplatilo v 50. minúte, kedy na 5:2 z pohľadu hostí zvýšil Bednarz. Kežmarčania sa po góle viac dostávali do útoku, vytvárali si šance, no gól nie a nie dať. Skóre sa menilo ešte raz, päť minút pred koncom znížil Žemba. Kežmarčanom sa znížiť už nepodarilo ani počas hry bez brankára a tak si na svoje konto pripísali druhú domácu prehru.

HK Bardejov - HK 2016 Trebišov 3:2pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly
: 42. Renčok Erik; 56. Renčok Erik; 62. Leščišin Tomáš - 25. Schnelly Martin; 39. Čopák Vladimír.
Strely: 37:30. Vylúčenia: 5:7 na 2 min, navyše Stríž 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia:  Diváci: 230.

Súhrn zaslal klub HK Bardejov
Úvodná tretina gól nepriniesla, päťkrát sa hrala presilovka, no ani jeden celok ju nedokázal využiť. V prostrednej časti hry po pästnom súboji boli vylúčení hráči, po jednom na oboch stranách a následne Schnelly poslal hostí do vedenia. V závere tretiny po vylúčení Lúča za hru so zdvihnutou hokejkou poslal Čopák hostí už do dvojgólového vedenia. Výsledkom 0:2 sa skončila aj druhá dvadsaťminútovka.

Úvod poslednej tretiny vyšiel Bardejovu a po 66 sekundách Renčok znížil na rozdiel jediného gólu. Päť minút pred záverom sa hostitelia radovali znova, keď opäť Renčok vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia. V čase 61.03 sa duel ukončil víťazstvom HK Bardejov, keď víťazný gól si na konto pripísal Leščišin. Bardejovčania vyhrali nad Trebišov 3:2 po predĺžení a do tabuľky si pripísali ďalšie víťazstvo. V poradí už štvrté v rade.

Najbližšie sa Bardejov predstaví opäť doma, v sobotu 3. novembra od 17.30 privítajú béčko Liptovského Mikuláša.

HC Rebellion Gelnica - MHK 32 Liptovský Mikuláš B 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly
: 2. Lapšanský Jakub - 4. Wesselényi Patrik; 31. Javorka Slavomír; 34. Javorka Branislav; 57. Wesselényi Patrik;
Strely: 39:25 Vylúčenia: 4:12 na 2 min., navyše D. Šterbák 10 min. OT za nešportové správanie, Halaj za napadnutie hlavy a krku a Bacúr za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Žák - Lukáč, Riš. Diváci: 138.

HKM Rimavská Sobota - HK Sabinov 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Góly
: 1. Filipiak Peter; 11. Škantár Jakub; 12. Zorvan Ivan - 23. Paulovský Marcel; 29. Goffa Anton.
Strely: 40:24. Vylúčenia: 3:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Rojník - Kurčík, Šebeň. Diváci: 295.

Dopisovateľ: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota
Od úvodu sa hral rýchly a živý hokej. Lepší vstup však zaznamenali domáci. Už v 22. sekunde prekvapil brankára hostí Filipiak. Následne sa hra prelínala z jednej strany na druhú a oba tímy zaznamenali niekoľko šancí. V 8. minúte hrali domáci presilovku. Počas nej si vypracovali niekoľko šancí, no veľkú zahodil po jej skončení Dmitriev, keď nastrelil len hornú žrď. Po pár sekundách zvýšil na 2:0 Škantár a o minútu strelou spomedzi kruhov skóroval Zorvan. V druhej tretine už nastolené tempo opadlo. Najmä domáci pôsobili zaspatým dojmom, čo hostia hneď v úvode využili. Najskôr predviedol parádny zákrok Križan, no následne už bolo zakončenie Paulovského nad jeho sily. V úvode hrali domáci oslabenie o dvoch hráčov, ktoré ustáli a boli odmenený presilovkou. Počas nej si vybojovali niekoľko šancí, no neskórovali. Naopak si nepostrážili vylúčeného hráča, ktorý po skončení trestu zvýšil na 3:2. Tretia tretina už žiadne góly nepriniesla. Prvá tretina priniesla naozaj pohľadný hokej pre divákov, no ostatné dve už boli nemastné-neslané.