Rimavská Sobota, Bardejov ani Trebišov nezaváhali, šláger o štvrté miesto pre Gelnicu

Deviate kolo skupiny Východ dopadlo podľa očakávaní, favoriti zvládli svoje roly. Najvyrovnanejšie divadlo sa odohralo v súboji o štvrté miesto v Gelnici, kde domáci už druhýkrát v tejto sezóne privítali Sanok a druhý raz boli úspešní, tentoraz najmä dvom gólovým zásahom Jakuba Lapšanského z tretej tretiny. Líder z Rimavskej Soboty dokázal triumfovať nad rezervou Liptovského Mikuláša aj v netradičnom dopoludňajšom čase. Trebišov zvíťazil v Kežmarku aj zásluhou hetriku Tomáša Stríža. Pohodlné víťazstvo zaznamenal aj druhý Bardejov proti Sabinovu.

Výsledky 9. kola skupiny Východ

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - HKM Rimavská Sobota 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
3. Majerík Matej; 19. Filipiak Peter; 37. Dmitriev Artem; 47. Dmitriev Artem; 52. Majerík Matej.
Strely: 28:39. Vylúčenia: 5:7 na 2 min., navyše Fiala 10 min. OT za napádanie rozhodcov a Matúška 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Kollár - Jakubec, Mišek. Diváci: 28.

Zápasové info: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Súhrn zaslal klub MHK 32 Liptovský Mikuláš B
Rezerva Liptákov pricestovala na svoj pomyselný domáci zápas v D. Kubíne v dobrej nálade a odhodlaním začať zbierať body. Prvá tretina bola vyrovnaná, obe mužstvá si vytvorili niekoľko šancí a práve hostia dve z nich premenili. Druhá tretina začala množstvom vylúčených hráčov, najmä na strane hostí a Béčko cítilo šancu na zníženie nepriaznivého skóre, ale ani jednu presilovú hru nedokázalo využiť. Práve hostia po peknej akcii a strele z prvej upravili skóre na 0:3. Tretia tretina sa už iba dohrávala a hostia upravili skóre na 0:5. Z domáceho mužstva presvedčil svojím výkonom jedine brankár Marek Bačík, ktorý vychytal v priebehu zápasu niekoľko čistých šancí súpera.

MHK Kežmarok - HK 2016 Trebišov 3:6 (0:0, 0:3, 3:3)
41. Kolesár Viktor; 45. Kolesár Viktor; 55. Oravec Boris - 30. Čopák Vladimír; 35. Marcinko Martin; 39. Stríž Tomáš; 46. Stríž Šimon; 48. Bojkun František; 50. Stríž Tomáš;
Strely: 31:29. Vylúčenia: 4:9 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Gajan st. - Stanzel, Ordzovenský. Diváci: 189.

HK Bardejov - HK Sabinov 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
16. Lesňák Jakub; 20. Lúč Matúš; 22. Lesňák Jakub; 39. Duračinský Marek; 57. Panóc Filip; 60. Komloš Marko - 7. Horvát Kristián; 46. Palko Martin; 52. Palko Martin;
Strely: 42:41.  Vylúčenia: 4:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Jurko - Pribula, Hovan.  Diváci: 268.

Súhrn zaslal klub HK Bardejov
V deviatom kole druhej hokejovej ligy HK Bardejov privítal HK Sabinov. Tabuľkové postavenie pasovalo do roli favorita domácich hokejistov. Skóre stretnutia v siedmej minúte otvorili hostia, keď sa strelecky dokázal presadiť Horvát. Domácim sa hosťujúceho gólmana nedarilo dlho prekonať, až prišla šestnásta minúta a gól Lesňáka, čím vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že za takéhoto stavu pôjdu mužstvá do šatní, štyri sekundy pred klaksónom Lúč poslal Bardejov do vedenia.

Úvod prostrednej časti hry vyšiel lepšie domácim, keď v oslabení sa po 80 sekundách dokázal presadiť znova Lesňák a zvýšil vedenie na rozdiel dvoch gólov. Aj v tejto tretine hostia inkasovali v závere, minútu a desať sekúnd pred koncom inkasoval gólman Sabinova z hokejky Duračinského a razom bolo 4:1.

V poslednej dvadsaťminútovke Sabinov strelil druhý gól v 46. minúte (Palko) a v 52. minúte opäť Palko znížil na rozdiel jediného gólu. Hostia vrhli sily do útoku, no nepozornú defenzívu hostí využil v 57. minúte Panóc a 26 sekúnd pred záverom na výsledný výsledok 6:3 upravil Komloš.

Po prehre v Rimavskej Sobote sa Bardejovčania znova naladili na víťaznú vlnu, v tabuľke sú na druhom mieste. O týždeň sa predstavia v poľskom Sanoku.

HC Rebellion Gelnica - HK 58 Sanok 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
3. Baksay Michal; 22. Huszárik Patrik; 51. Lapšanský Jakub; 56. Lapšanský Jakub - 28. Rapala Boguslaw; 42. Majoch Dawid;
Strely: 31:29.  Vylúčenia: 6:7 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Žák - Vall, Wolf. Diváci: 143.