Západ čaká šláger Dolného Kubína s Levicami či súboj prvého s posledným

Cez víkend má skupina Západ na programe svoje už 5. kolo aj so šlágrom v Dolnom Kubíne. Piata Hviezda bojujúca o prienik do prvej polovice tabuľky bude hostiť aktuálne druhé Levice. Súboj prvej Bratislavy s aktuálne posledným Partizánskym môže priniesť zaujímavejší hokej, než predpovedá tabuľka. Vlani druhá Iskra totiž súrne potrebuje bodovať. Nitra sa po kontumačnej prehre s Púchovom a dodatočným odčítaním troch bodov prepadla na 6. mieste a potrebuje vyhrať. Púchov môže opäť pomýšľať na čelo tabuľky, v ceste mu bude stáť Brezno.

 

Program 5. kola - skupina ZÁPAD
 

  vs HK Levice 17:30   Náš tip: 2X

Dolný Kubín je v novej sezóne zatiaľ nevyspytateľný, po úvodnej prehre s Breznom uštedril rovnakému súperovi debakel, potom si poradil s Partizánskym a zdalo sa, že bude ašpirovať na popredné miesta v tabuľke. V minulom kole ale Dolnokubínčania spadli späť na zem, keď prekvapujúco prehrali s outsiderom skupiny zo Senice. Momentálne okupujú stred tabuľky, určite si budú chcieť napraviť chuť po poslednej prehre a s Levicami by mohli odohrať dobrú partiu.

Hokejisti Levíc majú dobrý vstup do ligy, hoci prehrali druhý zápas s Nitrou, ostatné tri stretnutia sa im podarilo doviesť do víťazného konca. Nad Breznom aj Partizánskym vyhrali tesne, no aj to ukazuje silu levického kolektívu. Práve schopnosť rozhodnúť vyrovnané zápasy či lepšie zvládanie presiloviek a oslabení by mohlo pomôcť Leviciam zvládnuť šláger kola.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK Iskra Partizánske vs OAHL Bratislava 18:00   Náš tip: X

Jediným tímom bez bodu je v skupine Západ Partizánske. Odohralo zatiaľ ale len tri z piatich možných zápasov, preto môže byť tento ukazovateľ trochu zavádzajúci. Faktom však je, že vstup do nového ročníka si Iskra predstavovala inak. Vlani druhý tím po základnej časti prehral s Dolným Kubínom, Levicami aj Prievidzou. Dovedna nevyužil ani jednu presilovku a strelil len päť gólov. Ak chce pomýšľať na play-off, súrne potrebuje bodovať.

Súperom Isky však bude aktuálne prvá HC Osmos Bratislava B. Hokejisti z hlavného mesta sa bavia hokejom, na konte majú štyri víťazstvá a iba jednu prehru s Nitrou. Hlavnou postavou ich úspechu je výborne chytajúci brankár Mega, skvelá efektivita streľby či tiež výborne zvládnuté presilovky. Bratislavčania sú síce vo forme, no Partizánske pôjde naplno a bude mať výhodu domáceho prostredia. Súboj prvého s posledným tak môže skončiť akokoľvek.

Štatistické porovnanie pred zápasom


HK Brezno vs MŠK Púchov 18:45   Náš tip: 2

Brezno zatiaľ strieda dobré zápasy s nevydarenými, čoho výsledkom sú dve víťazstvá a tri prehry. Naposledy držalo dve tretiny krok s prvou Bratislavou, no v tretej tretine omladené mužstvo už nestačilo na skúsenejšieho súpera. Ak chcú Rytieri pomýšľať na body aj proti ambicióznemu Púchovu, musia udržať koncentráciu celých 60 minút.

Púchovčania nedohrali posledný zápas s Nitrou pre prostesty súpera a podľa rozhodnutia SZĽH im bola pripísaná kontumačná výhra 5:0. Aktuálne sa teda nachádzajú v tabuľke na druhom mieste. Doterajšie dve prehry, ktoré zaznamenali s Bratislavou a Prievidzou, skončili len rozdielom gólu. Ak dokáže vlaňajší víťaz základnej časti zvládať závery zápasov lepšie, bude môcť opäť pomýšľať aj na prvé miesto. Proti Breznu by teda mal zaknihovať víťazstvo za tri body.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC DYNAMAX 96 Nitra vs HK 91 Senica 20:00  Náš tip: 1

Nedohratý zápas v Púchove vyšiel Nitru draho, okrem kontumačnej prehry jej boli podľa rozhodnutia SZĽH odčítané aj ďalšie 3 body z tabuľky. Z 3. miesta sa tak Nitrania prepadli až na 6. pozíciu. Do prvej polovice tabuľky by sa však mohli vrátiť. Doteraz sa ukazovali vo výbornom svetle a ako jediní dokázali zdolať aktuálne prvú Bratislavu. Doma budú mať k dispozícii viac hráčov než vonku a Senicu by mali bez väčších problémov zdolať.

Senica v minulom kole prekvapila, keď porazila favorizovaný Dolný Kubín a zaznamenala prvé víťazstvo sezóny. Po úvodných troch debakloch by to mohlo byť pre Záhorákov smelé povzbudenie do ďalších stretnutí. Ak nadviažu na posledný zápas, využijú opäť nejaké presilovky, čo sa im doteraz aj darilo, môžu byť nepríjemným protivníkom aj pre Nitru.

Štatistické porovnanie pred zápasom