Západ má už len jeden otáznik, o 3. miesto zabojuje na diaľku Prievidza s Partizánskym

V poslednom kole skupiny Západ 2. Hokejovej ligy sa už nebude hrať o nič podstatné. Víťazom základnej časti sa už predčasne stali Levice a známa je aj štvorica postupujúcich do play-off. Zaujímavý môže byť ešte súboj na diaľku o tretie miesto. Výhodu v ňom má Partizánske, ktoré má lepšie skóre zo vzájomných zápasov s Prievidzou a stačí mu tak poraziť Senicu za tri body. Prievidza sa musí spoliehať na zaváhanie Iskry a zároveň potrebuje zvládnuť duel s Bratislavou. Hrať sa bude aj o konečné piate miesto, piata Nitra totiž vyzve šiesty Dolný Kubín.

 

Program 18. kola - skupina ZÁPAD
 

MŠK Púchov vs   17:30 Náš tip: 1X

Púchov sa už o druhé miesto nemusí báť a tak môže odohrať stretnutie s víťazom základnej časti uvoľnene. Hoci bolo MŠK favorizované na víťazstvo v skupine Západ, napokon sa musí uspokojiť s druhou priečkou. V posledných kolách mu totiž chýbala forma potrebná na dobehnutie žlto-zelených Levičanov. Púchovčania z predošlých štyroch zápasov vyhrali len dva a naposledy, hoci vyhrali, dostali až päť gólov od Dolného Kubína. Do nového roka by ale chceli vstúpiť víťazne a keďže sa už o nič hrať nebude, pred domácou kulisou budú mať o čosi väčšiu motiváciu než súper.

Predčasný víťaz skupiny z Levíc mohol už v predošlých kolách oddychovať, napriek tomu nepoľavil a Bratislave aj Prievidzi nadelil sedemgólové nádielky. Skúsený tím na čele s talentovaným brankárom Gajanom prehral dovedna len dvakrát. Hoci neočakávame, že do súboja s Púchovom pôjde naplno, no sme si istí, že odohrajú tento duel s chuťou. Navyše, súperovi môžu vrátiť prehru z posledného vzájomného merania síl.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HK 91 Senica  vs HK Iskra Partizánske   18:00 Náš tip: 2

Aj keď výsledky Senice išli oproti vlaňajšku nahor a Záhoráci dokázali potrápiť aj lepšie tímy, sezónu ukončia na dne tabuľky. V decembri dokázali získať polovicu svojich doterajších bodov a zdá sa, že v budúcom ročníku by mohli pomýšľať už aj na lepšie umiestnenie. Záver sezóny budú chcieť doma ukončiť so cťou, no nemožno od nich očakávať zázraky.

Vďaka fantastickému záver základnej časti má Partizánske vopred zaistený postup do play-off. V poslednom kole ešte stále má o čo hrať. Ak by Iskra zvíťazila, skončila by definitívne na treťom mieste a vyhla by sa tak vo štvrťfinále víťazovi základnej časti. Pre Partizánčanov by to nemal byť väčší problém a keď nadviažu na posledných päť zápasov, v ktorých ani raz nezaváhali, zopakujú si chuť víťazstva z prvého vzájomného duelu so Senicou.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

vs HC Prievidza 18:30 Náš tip: 2

Výborný začiatok, no nevydarený záver. Takto vyzerala sezóna Béčka HC Bratislavy, ktoré odštartovalo základnú časť azda najlepšie zo všetkých tímov, no napokon skončilo predposledné. V posledných kolách dostávalo jeden debakel za druhým a stal sa z neho outsider súťaže. Amatéri z hlavného mesta ukončia základnú časť doma, no ich víťazstvo by bolo veľkým prekvapením.

Prievidza stále živí nádej na tretie miesto, no potrebuje vyhrať v Bratislave a spoľahnúť sa na akúkoľvek stratu bodov Partizánskeho. Prievidza tak stále má veľkú motiváciu a očakávame, že do prvého zápasu roka 2019 nastúpi s veľkým odhodlaním. Vo štvrťfinále ju bude čakať bezpochyby náročný súper a po posledných kolísavých výkonoch by víťazná bodka mužstvu psychicky rozhodne pomohla. V prvom vzájomnom súboji s Béčkom Osmosu vyhrali Prievidžania vysoko 8:5 a podobný gólový uragán by sa mohol zrodiť aj najbližšie.

Štatistické porovnanie pred zápasom

 

HC DYNAMAX 96 Nitra vs  HC Prievidza   20:00 Náš tip: 2X

Nitra mala napriek jednej kontumácii so skúseným mužstvo našliapnuté do play-off, no koniec základnej časti jej vôbec nevyšiel, keď v posledných troch zápasoch nezískala ani bod a zakotvila na piatom mieste, z ktorého ju ešte môže vyhnať práve jej najbližší súper. Hokejový Dynamax má kvalitu aj zvučné mená v kádri, no pokles formy ju môže veľmi mrzieť.

Hokejisti Dolného Kubína predvádzali počas celej sezóny veľmi nevyrovnané výkony a výhry striedali s prehrami. To napokon aj rozhodlo o tom, že Hviezda do play-off nenakukne. Hanbu si nespravila, no svoj tieň neprekročila. Zabojovať ešte môže aj o piate miesto, čo by pre ňu znamenalo celkom slušné umiestnenie. Potrebovala by však vyhrať za tri body. Prvý súboj s Nitrou vyhrala kontumačne a sme teda zvedavý, ako dopadne prvá tohtosezónna konfrontácia týchto dvoch celkov.

Štatistické porovnanie pred zápasom


Tabuľka

Skupina A ZÁPAD Z B
1 HK Levice HK Levice 16 40
2 MŠK Púchov MŠK Púchov 16 35
3 HK Iskra Partizánske HK Iskra Partizánske 16 31
4 HC Prievidza HC Prievidza 16 28
5 HC DYNAMAX 96 Nitra HC DYNAMAX 96 Nitra 16 23
6 Mšk HVIEZDA Dolný Kubín Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 16 18
7 HC OSMOS Bratislava "B" HC OSMOS Bratislava "B" 16 15
8 HK Brezno HK Brezno 16 15
9 HK 91 Senica HK 91 Senica 16 8