Západ ovládol hviezdnu exhibíciu 2. ligy v Kežmarku

Kežmarok hostil v sobotu tretí ročník zápasu hviezd 2. Hokejovej ligy, v ktorom si skrížili hokejky výbery skupín Východ a Západ. Hokejisti, ktorí sa počas základnej časti nemali možnosť stretnúť, si zmerali sily v atraktívnej exhíbícii. Tá okrem samotného zápasu hraného vo formáte 5 na 5 s 15-minútovými tretinami priniesla aj zaujímavé súťaže zručností, ktorých víťazi si zapísali góly do samotného stretnutia. Druholigovú bodku za sezónou napokon zvládli úspešnejšie hráči Zápasu, ktorí pod Tatrami vyhrali 8:7.

 

Východ - Západ 7:8 (1:3, 4:4, 2:1)

Góly: 7. Kramár, 16. Dzúr, 16. Teplický, 19. Ferenc, 20. Šagát, 31. Hreha, 39. Ištocy - 8. Laubert, 8. Hajduk, 14. Záviš, 16. Znak, 18. Novák, 21. Laubert, 24. Znak, 37. Hajduk.

Východ: Dzúr, Just - Danko, Matúška, Kostyšák, Hreha, Kramár, Triščík, Rapala, Olearczyk - M. Segľa, Dmitriev, Šagát - Laškody, Leščišin, Leskovjanský - Teplický, Ferenc, Gross - Ištocy, Matejka, Bacúr - Bukovina. 

Západ: Beliansky, Pračko - Kohút, Záviš, Cvejn, Bátora, Augustín, Vintr - Zúbek, L. Dolinajec, D. Novák - Peniaška, Mendel, Káčer - Laubert, Šmálik, Znak - Záň, Hanušiak, Hajduk.

Po úvodnom príhovore primátora mesta Kežmarok, riaditeľa klubu MHK Kežmarok a slovenskej hymne v podaní ľudového súboru odštartovala zaujímavá exhibícia medzi výberom Východu a Západu. Po začiatočnom oťukávaní otvoril skóre v 7. minúte kežmarký zadák Kramár. Západ však dokázal rýchlo odpovedať a ovládol aj pvú súťaž zručností, keď ďalší gól získal pre svoj tím Hajduk po parádnom samostatnom nájazde. Do prestávky zvýšil Západ svoje vedenie na 3:1 zásluhou Záviša. 

V prvej prestávke sa najprv poriadne zapotili brankári, ktorí predviedli v minihokeji skvelú šou. Úspešnejší boli napokon gólmani z Východu, ktorí dali o gól viac ako ich kolegovia zo Západu. Pred druhou tretinou bolo skóre už vyrovnané, keďže Východ ovládol aj ďalšiu súťaž zručností - slalom s pukom, ktorý najlepšie zvládol Teplický. Ako už býva v podobných zápasoch zvykom, gólov pribúdalo. Za stavu 6:5 pre Západ nasledovala súťaž v presnosti streľby, kde predviedol suverénny výkon útočník Brezna Znak, keď trafil štyri z piatich terčov. 

Ďalšie puky v bránke videli diváci až počas súťaže v druhej prestávke. Hráči museli poslať puk cez prekážky do troch bránok. Najrýchlejšie sa to podarilo Bardejovčanovi Hrehovi, ktorý trafil všetky bránky na prvý pokus. Ďalej pokračoval boj o víťazstvo, po Hajdukovom presnom zásahu viedol Západ už 8:6 a síce Východ dokázal znížiť vďaka výhre v rýchlostnej štafete, no vyrovnania sa už nedočkal. Historicky tretí zápas hviezd 2. Hokejovej ligy tak ovládli hokejisti Západu.